Vali esietenduse aeg:

?/10
Ootame
Draama, Maailma dramaturgiaVaba Lava | Esietendus: 31.05.2021 (Tallinna teatrikeskus)

Vaba Lava toob kevadel Eestisse Valgevene revolutsiooni traagilised sündmused, mida tuleb lavastama maailmas poliitiliste näidentitega kuulsust kogunud Valgevene Vaba Teatri asutaja Nikolai Halezin. 15 aastat tagasi loodud, poliitilistelt põhjustel praegu Londonis asuva Halezini teater (Belarus Free ... loe edasi »

Godot’d uutõn (2021)

20. sajandi olulisim ingliskeelne draama võru keeles

Draama, Klassika, Maailma dramaturgia | 2h 30min (1 vaheaeg)Müüdud Naer | Esietendus: 23.07.2021 (Tamme talu küün Võrumaal Navi külas)

Kusagil, keset eimidagit ootavad kaks hulgust müstilise hr Godot saabumist. Nagu eile, nii ka täna ja homme. Videvik saabub ja midagi ei juhtu. Või juhtub? VLADIMIR: Läämi är. ESTRAGON: Läämi. (nad ei liigu paigast) Samuel Becketti legendaarne ja 20. ... loe edasi »

Komöödia, Maailma dramaturgia | 2h (1 vaheaeg)Vana Baskini Teater | Esietendus: 16.07.2019 (Laulasmaa SPA õu)

Anita, Monika ja Ellen on ammused lapsepõlvesõbrannad, nüüdseks kõik juba üle kuuekümne. Nad kohtuvad igal aastal, et minna paariks päevaks metsa matkama, soovides uuesti läbi elada kauneid mälestusi ning meenutada ühiselt veedetud aega. Kuid ilus ... loe edasi »

?/10
Ootame
Draama, Eesti dramaturgia | 3h (1 vaheaeg)Vana Baskini Teater | Esietendus: 1.07.2020 (Jäneda Pullitalliteater)

Kõrtsid pole eestlaste elus olnud ainult tühipaljad joomakohad. Läbi sajandite – teated esimestest maakõrtsidest siinkandis pärinevad juba 15. sajandist – on kõrtsis vahetatud uudiseid, mõistetud õigust, ravitsetud tõbesid ja sinna keerulistel aegadel varju mindud. Siit ... loe edasi »

Draama, Eesti dramaturgia | 2h (1 vaheaeg)Käpipuu | Esietendus: 11.08.2021 (Loodi kuivati Lääne-Virumaal)

Andrus Kivirähki näidend "Liblikas" põhineb autori samanimelisel romaanil, mis räägib Eesti teatrielust 20. sajandi algul ja rahvusteatri "Estonia" sünnist. Teose üheks keskseks tegelaseks on Kadrina kihelkonnas, Loobu jõe kaldal, Arbavere külas sündinud näitleja ja tantsija ... loe edasi »

Kuni armastus peale tuleb (2020)

Igapäevailu kahes osas

?/10
Ootame
Eesti dramaturgiaEesti Kirjanike Liit, Teater RUUM RAAM RING, Oma Lava | Esietendus: 25.09.2020 (Tallinna Kirjanike Maja musta laega saal)

Helge ja unenäolise atmosfääriga kammerlik lavastus pakub enesesse süüvimise, sõnasse süvenemise, unistamise, pisikese ja hapra märkamise võimaluse, millesse on pikitud vaikne soe huumor. Eesti luuletaja Veronika Kivisilla lühiproosa kogumikul “Kuni armastus peale tuleb” ja luulel põhinev ... loe edasi »

Eesti dramaturgia, Komöödia | 2h 20min (1 vaheaeg)Pootsi veinimõis | Esietendus: 8.07.2021 (Pootsi veinimõis)

ERAMAA on hingeminev komöödia neljast inimesest, kes kogunevad igal aastal ISA (Andrus Vaarik) juurde sauna sünnipäeva pidama. Reeglid on lihtsad: ISA kütab sauna ja hoolitseb sakuska ning joogipoolise eest, sõbrad hoolitsevad naeru, nalja ja laulu ... loe edasi »

Draama, Eesti dramaturgia | 2h 30min (1 vaheaeg)Piibe Teater | Esietendus: 22.09.2021 (Voose Päikesekodu)

Ajastudraama „Palusalu“ jutustab kahekordsest olümpiavõitjast Kristjan Palusalust. Lugu on võimu ja vaimu suhetest, keskendudes Palusalu elule peale II Maailmasõda, kui ta jäi võimu hammasrataste vahele ja pidi veetma poolteist aastat vanglas. Ometi ei saadetud teda ... loe edasi »

K. E. von Baeri lõpetamata uurimus (2020)

Teaduslik lustakas lavatükk eestlaste elust.

?/10
Ootame
Draama, Eesti dramaturgia | 1h 30min (vaheaegadeta)Piibe Teater | Esietendus: 6.10.2020 (Läsna Rahvamaja)

Lavastus jutustab loo Eestimaa pinnalt võrsunud kuulsast teadlasest Karl Ernst von Baerist, kes sündis 1792.a Piibe mõisas ja kelle suurimaks saavutuseks teadusmaailmas oli imetajate munaraku avastamine. Käesoleva näidendi sündmustik saab alguse, kui Baer on elu lõpuaastatel ... loe edasi »

Eesti dramaturgiaKinoteater | Esietendus: 21.08.2021 (Tartu Uus Teater)

Viiskümmend aastat tagasi kohtusid ühes äärelinna ühiselamu köögis neli bioloogiatudengit. Nad vaatasid üksteisele otsa ja tundsid midagi ära. Rohkem polnud tarvis seletada. Nad hakkasid tegutsema ja kõik selgus tegevuse käigus. Neid ei tõuganud tagant eneseteostus, ... loe edasi »

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.