Meist

Eesti Lavastuste Andmebaas (ELAB)

on veebikeskkond kõigile teatrisõpradele. ELAB ühendab endas teatriloo arhiivi ja sotsiaalmeedia – talletades nii ajaloolist infot kui ka kogudes teatrikülastaja vahetuid emotsioone. ELAB on mõeldud nii teatrihuvilistele kui ka teatritegijatele, pakkudes kasutajatele nö müravaba teatriinfot ja etendusasutustele uutmoodi väljundit oma loomingu esitlemiseks. ELABit külastavad sarnaste huvide ja mõttemaailmaga inimesed – siin tunnevad kõik liikmed end koduselt. Meie külalistel on võimalus tutvuda teiste teatrisõprade muljetega ning kasutajad saavad oma kogemusi teistega jagada.

Eesmärk

ELABi eesmärk on saada sisukaimaks teatriportaaliks, kus erinevate parameetrite abil on võimalik teostada otsingut kogu Eesti teatrilugu hõlmavast baasist: lavastused, näitlejad, autorid, loovmeeskond, rollid, mälestused, artiklid, arvustused jne. Parameetreid saab omavahel siduda ning tulemusi järjestada populaarsuse, kuupäeva või tähestiku järgi. ELAB aitab teatrihuvilistel: meenutada ja meeles pidada oma teatrielamusi; valida, millist lavastust järgmisena vaatama minna; jagada enda ja saada osa teiste teatrikogemustest; leida oma küsimustele vastuseid ning mõtetele toetajaid teatrite ja lavastuste foorumites; luua kogukondi ja sõpruskondi teiste teatrisõpradega. ELABi kaudu saavad etendusasutused ja lavastuste tootjad lisavõimaluse viia uued ja mängukavas olevad lavastused publikule lähemale.

Missioon

Meie suur soov on luua teatrikülastajate seas harjumus nähtud etenduse kohta mõtteid ja emotsioone avaldada ning neid julgelt teistega jagada. ELAB talletab Eesti teatri (aja)lugu uuel viisil – lisaks kronoloogilistele andmetele kogume publiku emotsioone/mõtteid/muljeid ja näiteks lavastuse fotosid, mida seome neil olevate inimestega. ELAB on abiks suurtele ja väikestele etendusasutustele oma loomingu presenteerimisel ja talletamisel.

Visioon

Eesti Lavastuste Andmebaasi visiooniks on olla teatreid ja teatrikülastajaid ühendav platvorm, mis sisaldab endas detailset ja kontrollitud infot teatrilavastuste ning neis osalenud inimeste kohta.

ELAB teatrikülastajale:

Iga veebi külastaja saab tutvuda kogu andmebaasi sisu ja kasutajate postitustega.

Registreeritud kasutajad saavad lisaks:

  • kirjutada ja hinnata arvustusi,
  • anda lavastustele hinnanguid,
  • luua teatritest, inimestest ja lavastustest katalooge (näiteks, “Minu 5 parimat suvelavastust 2019”),
  • Märkida teatreid, inimesi ja lavastusi lemmikute hulka,

ELAB teatrile/tootjale:

Igal teatril on võimalus luua endale ELABisse kasutaja, mille kaudu saab lisada/muuta ja täiendada oma lavastuste kohta käivat infot.

Iga teatri profiil täieneb lavastusi ja inimesi lisades. See sisaldab:

  • tutvustust (saab vastavalt soovile lisada ajalugu, pilte, videosid jne.),
  • kontaktandmeid (asukoht, veebiaadress, logo, telefonid),
  • profiilipilt (saab muuta vastavalt soovile),
  • lavastuste nimekiri: aktiivsed lavastused on esilehel, repertuaari all on mängukavast maas olevad lavastused,
  • fotod – tekivad, kui lavastusele lisatakse foto ja ühendatakse see vastava teatriga,
  • artiklid – tekivad, kui lisatakse artikkel ja seotakse see vastava teatriga.

Astu ELABi kogukonda ja ole osa teatrielust! Registreeru siin! või Logi sisse!

Teatrielamus ELAB!

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.