Vali esietenduse aeg:

Ma tahaksin olla kui lill… (2021)

Juhan Liivi imaginaarne rännak Jaapani zenbudistlikusse kloostrisse

?/10
Ootame
Eesti dramaturgianullteater | Esietendus: 10.09.2021 (Juhan Liivi Muuseum)

1913. aasta hilissügisel alustab Juhan või ka Joannes Liiv, eesti luule enfant terrible täiesti ootamatult oma järjekordset rännakut Tartust eikuhugi. Ta astub Tartu Valga rongi kus ta oma loomuse ja looduse üle mõtisklema jääb. Ta ... loe edasi »

Eesti dramaturgiaMiksteater | Esietendus: 28.09.2021 (Kaja kultuurikeskus)

Dirigent ja helilooja Maestro ning tema teener valmistuvad õhtuseks kontserdiks. Sel õhtul ei lähe aga kõik nii nagu tavaliselt. Lisaks muudele sekeldustele käivad Maestrol aeg-ajalt tohutud peavaluhood. Need on nii piinavad, et viivad ta justkui ... loe edasi »

Midagi ikka (2021)

Stand-up komöödia

Eesti dramaturgia, Komöödia | 1h 30min (vaheaegadeta)Lavahunt | Esietendus: 22.09.2021 (Paide Muusika- ja Teatrimaja)

Kait Kall ja Priit Pius on ühendanud jõud, et anda üks korralik naerulihaste trenn. Eesmärk on lihtne, ent samas keeruline, sest tihtipeale on elus olukordi, kui keegi naerab südamest ning teine mõtleb kõrval, et kui ... loe edasi »

Galilei elu (2021)

Bertolt Brechti draama kahes vaatuses

Draama, Maailma dramaturgiaVanemuine | Esietendus: 6.11.2021 (Sadamateater)

„Mina usun inimesse, see tähendab – ma usun tema mõistusesse! Ilma selle usuta ei oleks mul jõudu hommikul voodist üles tõusta.“ Nii hüüab kuulsa saksa näitekirjaniku Bertolt Brechti näidendi peategelane Galileo Galilei, kuulus renessansiaegne itaalia ... loe edasi »

Eesti dramaturgia, TragikomöödiaVanemuine | Esietendus: 23.10.2021 (Väike maja)

Ühel päeval saabub vallavalitsusse ingelinvestor, kes tunneb huvi asustamata ääremaade vastu. Koos vallavanemaga minnakse piirkonda üle vaatama, et leppida kokku müügitingimustes. Sada aastat varem, vabadussõja ägedate lõpulahingute aegu ei pandud tähelegi, et uusim soomusrong ei ... loe edasi »

Draama, Klassika, Maailma dramaturgiaVene Teater | Esietendus: 15.10.2021 (Suur saal)

Üks kõige loetum ja salapärasem vene kirjanduse teos - Mihhail Bulgakovi romaan "Meister ja Margarita" Vene Teatri laval! Tuntud romaani toob lavale Sergei Feodotov, Permi teatri "Silla juures" ("U Mosta") lavastaja, kes on varem meie teatris ... loe edasi »

Must lind (2021)

Draama "Blackbird"

Draama, Maailma dramaturgiaEndla Teater | Esietendus: 1.10.2021 (Endla Teatri Küün)

Armetu puhkeruum. Kaks inimest. Hilises keskeas mees ja kolmekümnele lähenev naine. Ühe nimi on Ray. Teise nimi Una. Nende viimasest kohtumisest on möödas 15 aastat. Ületamatu probleem. Kardetud taaskohtumisel saab minevikust olevik ning teineteise pilgu läbi kogetakse olnut uuesti – kahe radikaalselt ... loe edasi »

Vasjake (2019)

Visuaallavastus

?/10
Ootame
Draama, Maailma dramaturgia | 1h (vaheaegadeta)Vene Teater | Esietendus: 28.03.2019 (Väike saal)

Ühe preestri peres juhtus tragöödia – uppus tema poeg Vasja. Lapse ema hakkab jooma, isa otsib abi jumalalt, kuid ei leia seda. Nende tütar Nastja on unarusse jäetud. Purjus naine nõuab, et mees tooks ta ... loe edasi »

?/10
Ootame
Lastele, Maailma dramaturgia | 50min (vaheaegadeta)Vene Teater | Esietendus: 12.02.2012 (Väike saal)

Luuletaja ja muinasjutuvestja Sergei Kozlov on laste ja ka täiskasvanute poolt armastatud siililugude autor („Siil udus”, „Siil ja meri” jne.), samuti pärinevad tema sulest lood Lõvipojast ja Kilpkonnast. Oma muinasjuttudes lõi kirjanik terve maailma – ... loe edasi »

?/10
Ootame
Komöödia, Maailma dramaturgiaVana Baskini Teater | Esietendus: 13.09.2021 (Vene Kultuurikeskus)

Elusügisesse jõudnud mees armastab sageli istuda pargipingil, seltsiks raamatud ja lähedal tiigis prääksuvad pardid. Näib, et vanem härrasmees on oma eluga rahul. Ühel päeval aga saabub samale pingile naine, kes pole oma eluga sugugi rahul. ... loe edasi »