“Kümnekas” on Eesti Lavastuste Andmebaasi originaalrubriik, milles toome ära erinevate näitlejate, lavastajate, autorite, kunstnikute ja teiste teatritegijate vastused kümnele lihtsale küsimusele.

Iga inimene vastab täpselt nii pikalt/lühidalt nagu soovib. Need vastused on üles tähendatud konkreetsel ajahetkel ning ilmestavad vastava inimese vastavat hetke ajas…

Täpsuse huvides tuleb märkida, et antud kümme küsimust pärinevad telesaatest “Inside the Actors Studio”, mille juht James Lipton esitas neid oma saatekülalistele. Lipton sai küsimuste loomisel inspiratsiooni ühest vanemast Prantsuse telesaatest.


Vali sünni kuupäev:

Kümme küsimust: Piret Krumm

Piret Krumm lõpetas 2012. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 25. lennu ja töötas seejärel kuni 1. augustini 2017 Eesti Draamateatris. Pärast seda on ta olnud vabakutseline näitleja. Lisaks Draamateatrile on ta mänginud ka Linnateatris ja osalenud Kinoteatri ning Improteater ... loe edasi »

Kümme küsimust: Ott Sepp

Ott Sepp lõpetas lavakooli 21. lennu juba pea 20 aastat (loe: jõhkralt palju aastaid) tagasi. Selle aja sisse on Otil mahtunud värvikaid rolle nii filmilinal kui ka teatri- ja telelaudadel. Kümme küsimust said Otilt vastused 15. veebruaril, 2022.

Kümme küsimust: Märt Avandi

Märt Avandi on niiöelda pildis olnud lavakooli viimastest aastatest tänaseni. Alates lühifilmidest maailmas läbilöönud filmideni; teresarjadest saatejuhtimisteni; Rakvere Teatrist Draamateatri ja Endlani. Tundub nagu pole asja, millega Märt ei tegele ja millega ta väga hästi hakkama ei saa. Kümme küsimust said ... loe edasi »

Kümme küsimust: Kristjan Sarv

Kristjan Sarv on pärast teatrist NO99 lahkumist tegutsenud vabakutselisena (tänaseks juba pea 15 aastat) väga erinevates projektides - seriaalid, filmid, suuremad ja väiksemad teatrid. Tihti on talle osaks langenud kaabakate rollid. Kristjan ise on seda kommenteerinud sedasi: "mängin m***e, sest ... loe edasi »

Kümme küsimust: Indrek Ojari

Indrek Ojari on üle 20 aasta Eesti lavalaudu oma kohalolekuga rõõmustanud. Neist 19 Tallinna Linnateatri ridades, mille mängukavas pole tükki, kus Indrek ei osaleks (tegelikult on). Kümneka saatsime Indrekule nüüd juba aasta tagasi, mil võis veel suhteliselt naiivselt mõelda (loota), et ... loe edasi »

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.