Esietendub teater TEMUFI poliitkomööda “Pidu Riigikogus”

Pildil vasakult Silver Kaljula, Lauri Kink ja Veikko Täär. Foto: Kevin Kohjus / TEMUFI

Täna, 18. aprillil, jõuab publiku ette poliitkomöödia “Pidu Riigikogus”, mis alates homsest jõuab etenduda kuni 4. maini kokku kolmeteistkümnel korral eri rahva- ja kultuurimajades üle Eesti.

“Pidu Riigikogus” on humoorikas, ironiseeriv ja groteskne vaade Riigikogus toimuvale “peole”, millest tahavad osa võtta ka kolm täiesti tavalist meest: näitleja, põllumees ja õpetaja. Milliseid seaduseid võtaksid need täiesti lihtsad Eesti inimesed vastu ja kas võimuni jõudes ähvardab selle pähehakkamise oht?

“Iga lavastus muutub protsessi jooksul, kuid “Pidu Riigikogus” on muutunud täpselt selliselt nagu meil poliitmaastikul muutused käivad – kiirelt ja karmilt. Küll astub keegi tagasi, kes räägib endale vastu jne. Jälgides trupiga pidevalt Riigikogus toimuvat, siis vastavalt vajadusele põimime uut materjali lavastusse juurde. Seega, uuteks teemadeks on kohad lavastuses olemas”. kommenteeris autor ja lavastaja Peep Maasik.

Lavateose autor ja kunstnik on Peep Maasik, helilooja Martin Aulis, visuaalkunstnik Taavi Kohjus ja dekoraator-butafoor Eve Komissarov (Ugala). Laval on Veikko Täär, Silver Kaljula ja Lauri Kink.

Seotud lavastus:

Pidu Riigikogus (2024)

Seotud teater/tootja:

TEMUFI

Autor: Silver Kaljula
Allikas: TEMUFI
Link: https://temufi.ee/
Kuupäev: 18.04.2024
Foto: Kevin Kohjus / TEMUFI

Veel artikleid

Kommentaarid

Telli teavitused
Teavita mind
0 Kommentaari
Tekstisisesed arvamused
Vaata kõiki arvamusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.