Ugala teatris jõuab lavale põnevusdraama “Süsteem”

Kaader proovist. Foto: Elena Koit

Ugala teatri väikeses saalis esietendub sel reedel, 13. aprillil Suurbritannia stsenaristi ja näitekirjaniku Ben Lewise auhinnatud BBC kuuldemängusarjal põhinev “Süsteem”, mille on tõlkinud, teatrile kohandanud ning lavastanud Andres Noormets.

“Süsteem” räägib loo Janist, kes otsustab ühineda treeningprogrammiga, mis lubab teha poisist mehe. Samas pole tal õrna aimugi, millesse ta end mässib. Kaks aastat hiljem on Jan kadunud ja tema õde Maia asub venda otsima. Nende kahe ümber lahti hargnev lugu sunnib üsna pea surmkindlates asjades kahtlema. Miski pole enam see, millena ta näib ja tõde vahetab valega üpris tihti kohad.

Lavastaja Andres Noormetsa sõnul on “Süsteem” kui mõistatus, mille lahendamine on põnev ja ettearvamatu. “See lugu räägib õrnusest südames ja kuristikest teadvuses,” lisab Noormets.

Ben Lewise poolt BBC Radio’le kirjutatud kuuldemäng-põnevussari „Süsteem“ jõudis kiirelt kiitvate arvustusteni ja võitis Prix Europa parima seriaali ja BBC parima audiodraama auhinnad. Praegu on Lewisel koostöös BBC-ga väljatöötamisel sama sarja televersioon.

Seotud lavastus:

8 Süsteem (2024)

Seotud teater/tootja:

Ugala Teater

Autor: Annika Vihmann
Allikas: Ugala teater
Link: https://www.ugala.ee/ugala-teatris-jouab-lavale-ponevusdraama-susteem/
Kuupäev: 10.04.2024
Foto: Elena Koit

Veel artikleid

Kommentaarid

Telli teavitused
Teavita mind
0 Kommentaari
Tekstisisesed arvamused
Vaata kõiki arvamusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.