Tutvustus

PAIDE TEATER alustas tööd 2018. aasta 1. augustil. PAIDE TEATRIT juhib kuueliikmeline meeskond, kuhu kuuluvad Harri Ausmaa, Kirill Havanski, Johannes Richard Sepping, Joosep Uus, Jan Teevet ja Ursel Tilk. PAIDE TEATER on teater Paides, Järvamaal, Eestis, Euroopas ja maailmas.

PAIDE TEATER tunneb, et üks tänase maailma suurimaid probleeme on kogukonnatunde kadumine.

Väikesed tihedalt läbipõimunud kogukonnad on kadumas, samas ei tunne me end osana aina kasvavast globaalsest kogukonnast. me tunneme, et meie mured ei huvita teisi ja lubame endale hoolimatust teiste ja maailma suhtes. üha kasvavas infotulvas tunneme end võimetutena midagi muutma.

PAIDE TEATER usub, et teatril on võimalus, aga ka kohustus midagi muuta. jah, teater üksi ei muuda maailma, aga kohtumine suurepärase kunstiga aitab nii kunstnikel endil kui publikul maailma selgemalt tajuda. hea kunst aitab meil mõista, et me oleme koos. me vastutame koos. me rõõmustame koos. me kurvastame koos.

PAIDE TEATER näeb, et iga inimene on lugu, on kogemus. selle elurikkusega kohtumine aitab mõista maailma, milles me elame. PAIDE TEATRI eesmärk on moodustada kogukond – meeskond, naiskond, segakond, inimkond. teater on kohtumine. aga kohtumine on enamat, kui ühte ruumi kokku tulemine.

PAIDE TEATER otsib enamat.

Info:

Paide Teater logo

+372 58 052 622

E-post

Veebiaadress

Pärnu 18, Paide Linn (Paide Muusika- ja Teatrimaja)

Veel teatreid

 • Eesti Noorsooteater (70)

  Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis kujundab noore inimese kultuuriruumi, avardab tema tajusid, peegeldab tema maailmatunnetust, aitab tundma õppida ... loe edasi »
 • Tammsaare Teater (75)

  Tammsaare Teater on üks väiketeater Tallinnas, millest mõned inimesed pole kuulnud, aga teadjamad teatrikülastajad on ja nii mitmedki on meie ... loe edasi »
 • Teater NO99 (13)

  Teater NO99 on 2005. aastal loodud teater Tallinnas, mille keskmes on 9 näitlejast koosnev trupp ja mille kunstilisteks juhtideks on ... loe edasi »
 • Tallinna Linnateater (57)

  Kui Tallinna Linnateater, algse nimega Eesti Riiklik Noorsooteater 1965. aastal loodi, valiti avalavastuseks kõneka pealkirjaga näitemäng „Otsustage meie üle, inimesed!“. ... loe edasi »
 • Eesti Draamateater (101)

  Draamateater kasvas välja koolist. Aastal 1920 alustas tegevust Eesti esimene teatrikool, Paul Sepa erastuudio. Selle baasil tekkinud Draamastuudio esimese lennu ... loe edasi »
 • Tartu Uus Teater (12)

  1. Tartu Uus Teater on avatud platvorm uutele ideedele. 2. Siingi ei saa teoks iga idee – kaugel sellest. Aga paljud head plaanid, mis ... loe edasi »

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.