Tutvustus

Kellerteater on Eesti esimene eksklusiivselt põnevikele, müsteeriumidele ja krimilugudele pühendatud teater, mille kodu  – Aidasaal – asub Tallinna vanalinna serval, salapärase õhustikuga püssirohuaida hoones, Uus tn 37.

Lisaks etendustele toimuvad teatris kohtumised kirjanikega, ettelugemised, kunstinäitused ja filmivaatamised mõnusa atmosfääri, hea seltskonna ja klaasi veini või tassikese teega. Kõik, mida selle teatri seinte vahel toimetatakse, on alati seotud põnevate lugudega.

Kellerteatri asutaja ja juht VAHUR KELLER lõpetas 2000. aastal EMTA Kõrgema Lavakunstikooli lavastaja erialal ning on sellest alates teinud professionaalses teatris kümneid edukaid lavastusi ja kirjutanud mitmeid dramatiseeringuid ning originaalnäidendeid. Enne Kellerteatri asutamist oli Vahur 10 aastat rahvusvaheliselt tunnustatud visuaalteatrifestivali NuQ treff kunstiliseks juhiks, tuues Eesti publiku ette tipptasemel lavastusi kümnetest riikidest üle maailma. Selle rahvusvahelise tegevuse eest pälvis ta 2016. aastal Prantsuse Vabariigilt Kunstide- ja Kirjanduse Rüütli Ordeni. Põnevuslood on Vahurit köitnud lapsepõlvest alates. “Vanaema armastas mulle jutustada lugusid, milles oli palju müstikat, unenägusid ja närvikõdi,” ütleb Vahur, “Need lood saadavad mind mõnes mõttes siiamaani.” Ta leiab, et teater peaks olema alati põnev.

Kellerteatri peakunstnik BRITT URBLA KELLER lõpetas 1999. aastal Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia erialal ning on teinud kostüümi ja lavakujundusi paljudele teatrilavastustele ja filmidele. Lisaks teatritööle on suur osa tema loomingust seotud graafilise disainiga. Briti käe alt on tulnud hulgaliselt köitvaid filmi ja teatri plakatikujundusi ning tema kujundatud raamatud on mitmel korral võitnud Eesti Kirjastuste Liidu “Aasta kauneima raamatu” tiitli. Krimikirjandus on Briti vaieldamatu lemmik. “Mul on heade krimilugude sõltuvus,” tunnistab Britt, kes on ära vaadanud kõik paremad Netflixi põnevikud. Kui ta kord sarja vaatamist alustab, ei suuda ta lõpetada enne kui viimane osa on vaadatud ja hommik on käes.

Info:

Kellerteater logo

+372 528 7761

E-post

Veebiaadress

Uus tn 37, Tallinn

Veel teatreid

 • Eesti Noorsooteater (69)

  Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis kujundab noore inimese kultuuriruumi, avardab tema tajusid, peegeldab tema maailmatunnetust, aitab tundma õppida ... loe edasi »
 • Tammsaare Teater (74)

  Tammsaare Teater on üks väiketeater Tallinnas, millest mõned inimesed pole kuulnud, aga teadjamad teatrikülastajad on ja nii mitmedki on meie ... loe edasi »
 • Tallinna Linnateater (56)

  Kui Tallinna Linnateater, algse nimega Eesti Riiklik Noorsooteater 1965. aastal loodi, valiti avalavastuseks kõneka pealkirjaga näitemäng „Otsustage meie üle, inimesed!“. ... loe edasi »
 • Ugala Teater (101)

  Ugala teater on üks Eesti vanemaid kutselisi draamateatreid, mis loodi 1920. aastal. Ugala mängukava pakub eriilmelist repertuaari alates lastelugudest ja ... loe edasi »
 • Eesti Draamateater (101)

  Draamateater kasvas välja koolist. Aastal 1920 alustas tegevust Eesti esimene teatrikool, Paul Sepa erastuudio. Selle baasil tekkinud Draamastuudio esimese lennu ... loe edasi »
 • Teater NO99 (13)

  Teater NO99 on 2005. aastal loodud teater Tallinnas, mille keskmes on 9 näitlejast koosnev trupp ja mille kunstilisteks juhtideks on ... loe edasi »

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.