Tutvustus

Eesti Tantsuagentuur (E.T.A.) asutati 1998. aastal noorte koreograafide ja tantsijate eestvedamisel Eesti tantsuelu koordineerimiseks ja arendamiseks, loome- ning töövõimaluste pakkumiseks tantsijatele ja koreograafidele.

Nende eesmärkide täitmiseks koondab ETA enda alla nelja suure üksuse tegemised.

Tantsutuur on 2010. aastal alguse saanud kaasaaegse tantsu protsess, mille eesmärk on omavahel siduda tantsu erinevaid vorme, olles samas avatud dialoogiks teiste kunstivormidega. Tantsutuur on välja kasvanud E.T.A. Tantsukooli õpilastele mõeldud platvormist ning toob tänasel päeval kokku noored, oma tantsuteed alles alustavad, ning juba tunnustust leidnud tantsukunstnikud. Tantsutuur on teinud koostööd koreograafide ja lavastajatega nagu Krista Köster, Ruslan Stepanov, Raido Mägi, Kaarel Väli, Elo Unt, Teet Kask, Laura Kvelstein, Mihkel Ernits jm.

Koolitants populariseerib tantsu ning pakub väljundit kõikidele koolilastele juba aastast 1995. Sellest ajast on festival kasvanud sihtgrupi suurimaks tantsuürituseks, mis sisaldab endas kõiki tuntumaid tantsužanre.

E.T.A. Tantsukool oma neljasaja õpilasega on eesti suurim tantsukool. Alates neljandast eluaastast on võimalik tantsima tulla eelkooli, seejärel läbida alg- ning põhiaste, ning kõige lõpuks kolm aastat tantsuõpinguid tantsijakoolituse kategoorias. Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt kinnitatud õppekava alusel annavad tunde Eesti parimad tantsuõpetajad ning kooli lõpetajatel on võimalus osaleda Tantsutuuril ja Starlight Cabaret’s, samuti asuvad mitmed E.T.A. Tantsukooli õpilased igal aastal õppima nii Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia kui ka Tallinna Ülikooli tantsuerialadele.

Revüüteater Starlight Cabaret ja teised meelelahutusprogrammid on ETA ajalooline osa ning algselt ka põhitegevus. Aastate jooksul on show- ja varieteeprogrammide loomine muutunud üheks põhitegevuseks. Starlight Cabaret on hea näide tänapäevasest ja kvaliteetsest  meelelahutusest.

ETA tantsijaid on tantsinud veel näiteks Rahvusooperi Estonia muusikalides „Pipi Piksukk“ ja „Prints ja Kerjus” ning Vähiliidu kontsertidel.

Info:

+372 66 02 524

E-post

Veebiaadress

Hobujaama 12, 10117 Tallinn

Veel teatreid

 • Fine5 Tantsuteater (31)

  Eesti kaasaegse tantsu üks järjepidevamaid sõltumatu tantsu tegutseb aastast 1992, kui viis tantsijat Anu Ruusmaa, Katrin Laur, Tiina Ollesk, Oleg ... loe edasi »
 • Eesti Noorsooteater (72)

  Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis kujundab noore inimese kultuuriruumi, avardab tema tajusid, peegeldab tema maailmatunnetust, aitab tundma õppida ... loe edasi »
 • Tammsaare Teater (77)

  Tammsaare Teater on üks väiketeater Tallinnas, millest mõned inimesed pole kuulnud, aga teadjamad teatrikülastajad on ja nii mitmedki on meie ... loe edasi »
 • Tallinna Linnateater (58)

  Kui Tallinna Linnateater, algse nimega Eesti Riiklik Noorsooteater 1965. aastal loodi, valiti avalavastuseks kõneka pealkirjaga näitemäng „Otsustage meie üle, inimesed!“. ... loe edasi »
 • MUDI ()

  MUDI on teater, mis on avatud kõigile inimestele, kellele kunst, loovus ja eneseväljendus on olulised. Meie eesmärk on luua terviklikke ... loe edasi »
 • Eesti Draamateater (103)

  Draamateater kasvas välja koolist. Aastal 1920 alustas tegevust Eesti esimene teatrikool, Paul Sepa erastuudio. Selle baasil tekkinud Draamastuudio esimese lennu ... loe edasi »

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.