Tutvustus

1980. aastal asutati Eino Baskini eestvõttel Vanalinna Stuudio (hiljem Teater “Vanalinnastuudio”), mis kuulus 1989. aasta augustini pooliseseisva estraaditrupina ENSV Riikliku Filharmoonia juurde. Teatrile tagasid algusest peale publikumenu aktuaalseid probleeme käsitlevad estraadietendused ning satiirilised ja meelelahutuslikud komöödiad. “Vanalinna Stuudio” avati (1980) M.Žvanetski/P.Aimla estraadietendusega “Ei mingit kahtlust!”

Kuni 2000. aastani ei olnud teatril oma maja, mängiti Tallinna Õpetajate Majas ja endise “Poliitharidusmaja” teatrile kohandatud aktusesaalis. 2000. aastal anti majapool (Sakala 3) teatrile pikaajalisele rendile ja saal renoveeriti black-box-tüüpi teatrisaaliks. Lisaks ehitati keldrikorrusele väike saal, kus tegutses veidi üle aasta (2003–2004) ka Supiteater. Aastani 2000 juhtis teatrit Eino Baskin (1980–97 oli tema kõrval direktoriks Jüri Karindi), 2001–03 oli pealavastaja Roman Baskin ja 2000–02 direktor Jüri Järvet jun. 2002–04 juhtis teatrit Anne Elling-Veesaar, ühe aasta (2003) töötas kunstilise konsultandina Georg Malvius Rootsist.

2004. aasta mais valiti uueks teatrijuhiks Tiit Ojasoo. Et toime tulla kahe eelmise juhtkonna poolt tekitatud hiigelkahjumiga, koondas Ojasoo oma nõuniku Indrek Saare soovitusel pooled teatri töötajatest, sealhulgas näitetrupi, ning peatas teatri repertuaaris olnud lavastuste etendamise. Sisuluselt oli “Vanalinnastuudio” seega likvideeritud (kuigi eksisteerib juriidiliselt edasi), ja pärast pooleaastast vahepausi sündis tema kohale Teater NO99.

“Vanalinnastuudiost” koondatud töötajate (ka näitlejate) baasil lõi Eino Baskin koos tuntud muusikaärimehe ja tuurikorraldaja Aarne Valmisega 2005. aasta veebruaris eraettevõtte Vana Baskini Teater OÜ. Etendusi anti alates 8. veebruarist, kuid “Vanalinnastuudiost” väljaostetud valmis repertuaariga: “Tipsutajad”, “Kadrioru vanad” ning “Orav ja Meri”. Teatri päris avapäevaks tuleb pidada 27. märtsi 2005, mil Salme Kultuurikeskuses esietendus E.Baskini lavastatud N.Simoni komöödia “Pentsik pere”…

Info:

Vana Baskini Teater logo

+372 6455444

E-post

Veebiaadress

Tartu mnt. 55/59, 10115 Tallinn

Veel teatreid

 • Vanalinnastuudio (23)

  1980. aastal asutas Eino Baskin tollase Eesti NSV Riikliku Filharmoonia juurde Vanalinna Stuudio, millest sai satiiri ja komöödiat hindava publiku ... loe edasi »
 • Tallinna Linnateater (57)

  Kui Tallinna Linnateater, algse nimega Eesti Riiklik Noorsooteater 1965. aastal loodi, valiti avalavastuseks kõneka pealkirjaga näitemäng „Otsustage meie üle, inimesed!“. ... loe edasi »
 • Tammsaare Teater (75)

  Tammsaare Teater on üks väiketeater Tallinnas, millest mõned inimesed pole kuulnud, aga teadjamad teatrikülastajad on ja nii mitmedki on meie ... loe edasi »
 • Ugala Teater (102)

  Ugala teater on üks Eesti vanemaid kutselisi draamateatreid, mis loodi 1920. aastal. Ugala mängukava pakub eriilmelist repertuaari alates lastelugudest ja ... loe edasi »
 • Eesti Noorsooteater (70)

  Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis kujundab noore inimese kultuuriruumi, avardab tema tajusid, peegeldab tema maailmatunnetust, aitab tundma õppida ... loe edasi »
 • Teater NO99 (13)

  Teater NO99 on 2005. aastal loodud teater Tallinnas, mille keskmes on 9 näitlejast koosnev trupp ja mille kunstilisteks juhtideks on ... loe edasi »

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.