Tutvustus

Theatrum on asutatud 8. detsembril 1994. aastal Eesti Humanitaarinstituudi teatriõppetooli üliõpilaste ja õppejõudude (Lembit Peterson, Juhan Viiding) ning Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriprogrammis osalejate poolt, et valmistada ette ja kutsuda ellu teater-kool, mille peamisteks ülesanneteks on: * loomingulised ja metodoloogilised otsingud režii- ja näitlejatehnika vallas; * dramaturgiliste ja teiste tekstide kaudu erinevate ajastute vaimu-, mõtte- ja tundemaailma süvenemine ning haridus- ja kultuuritegevuse kaudu hoida alles neis sisalduvaid vaimseid väärtusi; * õhtumaade varajase teatri traditsiooni tundmaõppimine ja loov edasiarendamine. Esimesed kümme aastat tegutses Theatrum mittetulundusühinguga, mille üldkogu otsustas 2004 aasta lõpus muuta tegevuse juriidilist vormi ning selleks volitatud tollane MTÜ juhatus (Anneli Tuulik, Marius Peterson, Lembit Peterson) asutas 8. septembril 2005. a. sihtasutuse Theatrum. SA Theatrumi kasutada on 80-kohaline teatrisaal endise Tallinna Dominiiklaste Kloostri aidahoone III korrusel (Vene tn 14). Samuti korraldatakse etendusi Püha Katariina kirikus ja teistes saalides ning mängupaikades Eestis ning väljaspool.

Info:

Theatrum logo

+372 6446 889

E-post

Veebiaadress

Vene 14, 10123 Tallinn

Veel teatreid

 • Tammsaare Teater (74)

  Tammsaare Teater on üks väiketeater Tallinnas, millest mõned inimesed pole kuulnud, aga teadjamad teatrikülastajad on ja nii mitmedki on meie ... loe edasi »
 • Tallinna Linnateater (56)

  Kui Tallinna Linnateater, algse nimega Eesti Riiklik Noorsooteater 1965. aastal loodi, valiti avalavastuseks kõneka pealkirjaga näitemäng „Otsustage meie üle, inimesed!“. ... loe edasi »
 • Eesti Noorsooteater (69)

  Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis kujundab noore inimese kultuuriruumi, avardab tema tajusid, peegeldab tema maailmatunnetust, aitab tundma õppida ... loe edasi »
 • Vana Baskini Teater (16)

  1980. aastal asutati Eino Baskini eestvõttel Vanalinna Stuudio (hiljem Teater "Vanalinnastuudio"), mis kuulus 1989. aasta augustini pooliseseisva estraaditrupina ENSV Riikliku ... loe edasi »
 • Eesti Draamateater (101)

  Draamateater kasvas välja koolist. Aastal 1920 alustas tegevust Eesti esimene teatrikool, Paul Sepa erastuudio. Selle baasil tekkinud Draamastuudio esimese lennu ... loe edasi »
 • Ugala Teater (101)

  Ugala teater on üks Eesti vanemaid kutselisi draamateatreid, mis loodi 1920. aastal. Ugala mängukava pakub eriilmelist repertuaari alates lastelugudest ja ... loe edasi »

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.