Sisu tutvustus

Teineteisest võõrdunud paar on sunnitud veetma aega nelja seina vahel, kaaslaseks vaid iseenda mõtted ja vastastikune tülpimus.

Ühise keele leidmisel on suureks probleemiks ka erinev arusaam sellest kuidas pikad tunnid huvitavamaks muuta. Ühel on soov saada laps. Teine pigem sureks.

Lõppeks on selles vaikuses ainuke kõnelev asi veel vaid televiisor, kus kell 21.00 näidatakse filmi “Yerma”. Filmi viljatu maa järgi nime saanud naisest.

Kellelt küsida nõu? Wolti kullerilt?

“YERMA 9PM” on lavastus tänapäeva inimestest, kes otsivad lootust ja lohutust. Vastuseid kuidas olla ja mida peab tegema.
Vaba Lava 2022/2023 kuraatorprogrammi raames etenduv “YERMA 9PM” on noore Soome lavastaja Laura Mattila esimene töö väljaspool kodumaad.

Laura on lõpetanud Helsingi Kunstiülikooli Teatriakadeemia 2020. aastal. Üks tema edukamaid lavastusi on Georg Büchneri teose “Woyzeck” adaptsioon pealkirjaga “Full Pull, Woyzeck”, mis esietendus 2018. aastal Laura elutoas. Pärast kiitvaid arvustusi jõudis lavastus elutoast teatrilavale ja sellega tuuritatakse jätkuvalt erinevates Soome linnades. Lavastajana iseloomustab teda julge ja mänguline esteetika. Töös keskendub ta eelkõige näitlejale. Lisaks lavastamisele on ta külalislektor Helsingi Kunstiülikooli Teatriakadeemias ja kolumnist väljaandes “Teatteri & Tanssi + Sirkus”.

Veel lavastusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.