Sisu tutvustus

Johnny on oma elus jõudnud punkti, kus talle näib, et kõik teavad alati paremini, kes ta on ja mida ta tegema peab. Kui ta satub aga tühjast tõusnud skandaali keskmesse, toob see kaasa pöördelised sündmused nii isiklikus elus kui laiemalt.

Lahti rullub pealtnäha rutiinne päev ühe keskmise Eesti pere elust. “Johnny” osutab kaasaja ühiskonna valukohtadele ja toob need kogu oma alastuses vaataja ette.

See on lugu, kus igaüks tunneb mõnes tegelases ära iseenda, oma lähedase, sõbra või tuttava. Suve säravaimas muusikalavastuses leidub nii humoorikaid seiku, mõtlemapanevaid vestlusi kui ka armastust. Suurepärased näitlejad, Ehala ajatu muusika ja legendaarsed “Ruja” muusikud – seda lihtsalt peab nägema! Kohtume suvises Tartus!

31. märtsil 1980. aastal esietendus Noorsooteatris rockooper “Johnny” (lav. Eero Spriit), millest sai kiiresti kultuslavastus. Kindlasti oli selles oma osa suurepärasel muusikal, ent veelgi enam käsitletavatel teemadel – peamiseks küsimuseks oli üksikindiviidi vabadus nii traditsioonide kui nõukogude ideoloogia surve all hingavas ühiskonnas. See sai mõistagi ka põhjuseks, miks lavastuse etendamine paar kuud hiljem keelustati. Ilmselt oli ka sellel asjaolul oluline roll, miks “Johnny” legendaarseks muutus ning teda tänini mäletatakse.

Kulus neli aastakümmet, enne kui tekkis võimalus “Johnny” uuesti lavale tuua. Ehkki uus libreto võimaldab meil rääkida vabadusest tänapäevase maailma kontekstis ja oluliselt otsesõnalisemalt, kui see oli võimalik 1980. aastal, on Olav Ehala, Margus Kappeli, Jaanus Nõgisto ja Peeter Volkonski kirjutatud muusika täpselt sama, mis 1980. aastal. Sama jõuline, sama väljendusrikas, sama haarav.

5. augustil 2021. aastal Tartu laululaval esietenduv “Johnny” on kahtlemata aasta suurim muusikalavastus, kus teevad kaasa Eesti oma ala absoluutsed tipud – korduvalt auhinnatud lavastaja Ain Mäeots, Eesti armastatumaid ja hinnatumaid heliloojaid Olav Ehala ning mitmetes tähelepanuväärsetes lavastustes tantsija ja koreograafina osalenud Marika Aidla.

Autorid

Olav Ehala (71)

31.07.1950

Tallinn

Olav Ehala (31. VII 1950 Tallinn), helilooja, pianist, pedagoog ja teatri muusikajuht. Eesti Teatriliidu (1977) ja Heliloojate Liidu liige (1978) ning Eesti Muusikaõpetajate Liidu ja…

Vaata edasi...

 

Margus Kappel (65)

07.09.1956

Margus Kappel lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi klaveri eriala Ada Kuuseoksa õpilasena 1980. aastal. Kontsertpianisti karjääri asemel valis ta pigem mängimise rockansamblites – näiteks Rujas (1974–1980),…

Vaata edasi...

 

Jaanus Nõgisto (65)

21.01.1956

Tallinn

Jaanus Nõgisto on hariduselt hoopiski telerežissöör (lõpetas Tallinna Pedagoogilise Instituudi 1978. aastal) ning kitarristina täielik iseõppija. Muusikukarjääri alustas 14-aastaselt rocktrios Aatomitriikraud (1972–1973). Suurema tähelepanu kitarristina…

Vaata edasi...

 

Peeter Volkonski (67)

12.09.1954

Tallinn

Vaata edasi...

Veel lavastusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.