Sisu tutvustus

Nende kümnekonna aasta jooksul, mil Peeter Rästas ja Anneli Rahkema on Rakvere Teatri hingekirjas olnud, on nad mänginud kümnetes lavastustes koos kümnete teiste näitlejatega. Umbes aasta tagasi tekkis neil mõlemal aga soov end uuel moel – üksi mängides – proovile panna. Eesti kultuuriväljalt leidsid mõlemad enda mõtetega haakuva lavastaja ning nii sünnib ühest impulsist kaks erinevat lavastust. Kaks soolot, mida mängitakse ühel õhtul.

Siseturism:
kadrinoormets: eelmise aasta detsembris tegi peeter rästas mulle ettepaneku. samal õhtul võtsin mina selle vastu – me ei abiellunud. ma armastan rästast, aga teatrit tingimata mitte – samal õhtul hakkasin ma kirjutama, valmistusin – tekst sai pühendatud rästale. pool aastat hiljem andsin sajase tekstikomplekti talle lugeda ja tutvuda – rästas polnudki liiga vaimustuses, küll aga olin mina. rästas näis skeptiline, esile kerkis draamanäitlejalik umbusk abstraktsete (keha-)mustrite suhtes (teatri-)teksti vormelis; arusaamise mõttes, muidugi. mulle see umbusk sobis, skeptitsism kui magus stardi potentsiaal – teadsin, see seal möödub – rästas pole seisma jäänud – rästas on laululind, peeter on rästas, peeter on laululind.
siseturism on organiseeritud kontsentratsiooni ruum, kus mängib lugu sellest, kuidas isikut tõendava dokumendita mees rändab mööda ilma. kuidas talle määrati eluaegne riiki sisenemise keeld. kuidas ta sellega midagi peale ei oska hakata ja kuidas ta sellest siis isegi midagi ei mäleta. see on seiklusjutt, mida kõike ta neil reisidel ei kohta. muidugi mõista on see meditatiivne manipulatsioon ja enesetunde küsimus; sisetsivilisatsiooni aktiveerumine kire tulemusel, maharahunemise tulemusel või mitte millegi tulemusel. idee kohaletulnud seltskonnast, kogemus jagatud ajast. teksti teisendamine ja tõlkimine inimest defineerivaks metafooriks.

Eesti teatri aastaauhindade jagamisel 2014. aasta loomingu eest oli kadrinoormets nomineeritud etenduskunstide ühisauhinna kategoorias.

Tähelaev:
Naine on üksi kodus. Raadio mängib. Naine kuulab oopereid ja elab oma köögis kaasa igale wagnerlikule tundevärinale, mida primadonnad läbi eetrikahina temani toovad. Naine on kodus, teeb süüa ja ootab ilu, mis tuleks ja päästaks. Lootus jääb. Muusika jääb. Üksindus jääb.

Autorid

Kadri Noormets (33)

15.01.1988

Kohtla-Järve

Kadri Noormets (kunstnikunimi kadrinoormets; 15. I 1988 Kohtla-Järve), tantsija, tegevuskunstnik, koreograaf, lavastaja. Eesti Teatriliidu liige (2010–15), Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu liige. Isa Andres Noormets,…

Vaata edasi...

 

Kertu Moppel (36)

04.10.1985

Kertu Moppel (sündinud 4. oktoobril 1985) on eesti lavastaja ja näitleja. 2004. aastal lõpetas ta Hugo Treffneri Gümnaasiumi. Seejärel õppis Tartu Ülikoolis maalikunsti ja osales…

Vaata edasi...

Veel lavastusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.