Sisu tutvustus

Jutustuse „Hiirtest ja inimestest“ algne pealkiri oli „Something That Happened“, mida võib tõlkida kui midagi, mis lihtsalt juhtus. John Steinbeck kirjutas loo 1930ndatel, suure majanduskriisi aegu. Kaks sõpra saabuvad rantšosse tööle, neil on üks unistus – natuke raha koguda ja omaette elama asuda.

Kuid mis juhtub hiirtega, võib juhtuda ka inimestega, ütleb Robert Burnsi poeem, mis Steinbeckile kirjutamise ajal näppu sattus ja kust ta lõpuks pealkirja näppas. Isegi parimad kavatsused võivad luhtuda. Steinbecki väike rantšo on maailma minimudel, kus pannakse proovile need asjad, mida saab muuta, need asjad, mida ei saa muuta, ja me oskus nende vahel vahet teha.

„Hiirtest ja inimestest“ on lavastaja Vallo Kirsi esimene töö Linnateatris. Koos dramaturg Tõnis Parksepaga jätkavad nad väärt tekstide mõtestamist teatris (viimati Tammsaare „Vanad ja noored“ ja Dostojevski „Idioot“). „Hiirtest ja inimestest“ on varem lavastatud Eesti Draamateatris (1966) ja Ugala teatris (1993), Linnateatri lavastuse jaoks Steinbecki jutustusest valminud uus dramatiseering.

Autor

John Steinbeck (66)

27.02.1902-20.12.1968

Salinas, California

Vaata edasi...

Veel lavastusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.