Arvustused:

9.3/108 hinnangut
Telli teavitused
Teavita mind
4 Arvustust
Enim hääli saanud enne
Uuemad enne Vanemad enne Hinnangu järgi kasvavalt Hinnangu järgi kahanevalt
Tekstisisesed arvamused
Vaata kõiki arvamusi
Karl
10/10 - Ma käisin eile teatris, Eesti Draamateatris.

Ma käisin eile teatris, Eesti Draamateatris. Ja ma lihtsalt pean jagama! Kertu Moppeli lavastatud Mefisto on minu jaoks viimase 6-7 aasta tugevaim teatrielamus. (See ei tähenda, et ülejäänud teater oleks halb. Ma lihtsalt ei jõua väga tihti teatrisse etendusi vaatama kahjuks) Mefisto eilne etendus oli täisulik. See oli Teatri Elamus!… Loe edasi »

Maarja
Mefisto

Selline totaalne teater, mis hoiab sind kogu aeg justkui nõelte peal. Etenduse lõpuks oled ise sama väsinud ilmselt, kui näitlejad laval, aga see on selline magus väsimus sellest, kuidas kõik su närvilõpmed on olnud viimseni pingul ja sellest, et mõistad: jumal tänatud!, võin olla oma valikutes vaba.

Ilona
10/10 - Kui teater kohtub poliitikaga

Kui Saksamaal tuli välja neljale plaadile paigutatud dokumentaalfilmi kogumik “Die Manns. Ein Jahrhundertroman”, siis ülistati filmi stiili, täpsuse, poeetilisuse ja muu tõttu. “Ein natsionales Ereignis…/” kirjutas üks kuulsamaid kriitikuid. Ma olen kindel,et kui K. Moppeli lavastus Saksamaale jõuaks, siis saadaks seda seal suur edu. Lavastaja ja kunstniku koostöö on imetabane,… Loe edasi »

Triin
9/10 - Selle etenduse üle jäin veel pikalt mõtisklema...

Mefistot läksin vaatama just selle pärast, et sattusin vaimustusse väga positiivsetest arvustustest. Kuna ootused olid suured, siis esialgu oli pisut hämming, kuid mida aeg edasi, seda paremaks etendus läks ja tagasi vaadates võib öelda, et jäin väga rahule. Saab tõmmata parasjagu paralleele ka tänapäeva ühiskonnaga, poliitikaga kui ka selle hullusega,… Loe edasi »

Avalda arvamust!

Kui oled antud lavastust näinud, siis jaga oma kogemust ka teistega. Kirjuta siia, mis Sulle meeldis, millised mõtted ja tunded tekkisid, kes (ja millega) jäi etendusest meelde jne.

Püüa oma sõnakasutuses olla konstruktiivne ja viisakas! Kui soovid oma arvamused pigem enda teada jätta, siis võid etendust lihtsalt 10-tärni süsteemis hinnata (10 on suurepärane ja 1.. mitte väga suurepärane).

Pea meeles, et teatrikriitika on lavastust tutvustav, seda kui tervikut analüüsiv, selle erinevaid komponente ja kokkukõla hindav, sotsiaal-pedagoogiline ja sotsialiseeruvat funktsiooni omav, etenduse häid ning halbu külgi esile toov kriitika.

Teatrikriitikal on kolm põhisuunda: tegijaile, publikule ja ühiskonnale. Teatrikriitika võib olla nii arvustuse, essee, ülevaate, intervjuu kui muljendi vormis.

Veel lavastusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.