Sisu tutvustus

Põhjamaises armastusloos avaneb müstiline Skandinaavia kõigi oma kaduma kippuvate väärtustega: au, uhkus, väärikus, eneseohverdus ning õilsameelsus. Charlotte on pühendanud oma armastuse pastor Karlile. Kirglik noormees otsib aga Jumala tõde. Segastel asjaoludel lähevad noored tülli ning Karl lubab kihluda esimese vastutulijaga, mida ta ka teeb. Kuigi Charlotte leiab elus oma õnne, jääb teda igavesti kummitama noorpõlvearmastuse pöörane saatus. Pastor Karli vaimne allakäik paneb lisaks inimestele imestama ka Jumala enda, kes ei tea, kas selle peale nutta või naerda.

Löwensköldide saagat on nimetatud Selma Lagerlöfi luigelauluks, mille ta lõpetas kümmekond aastat enne surma. Lagerlöf on kirjanikuna eriline ka selle poolest, et 1909. aastal pälvis ta esimese naisena Nobeli kirjanduspreemia. Tema tuntumad teosed Eestis on „Gösta Berlingi saaga” ning „Nils Holgerssoni imeline teekond läbi Rootsi”.

Enne „Charlotte Löwensköldi” etendusi saab nautida õhtusööki, mille menüü on valminud koostöös Lahemaa mõisade peakokkadega.

Autorid

Selma Lagerlöf (81)

20.11.1858-16.03.1940

Selma Ottilia Lovisa Lagerlöf (20. november 1858 – 16. märts 1940) oli rootsi kirjanik. Ta oli pärit Kesk-Rootsist Värmlandi maakonnast. Tema loomingus on tähtis osa…

Vaata edasi...

 

Urmas Lennuk (50)

16.10.1971

Urmas Lennuk (sündinud 16. oktoobril 1971) on eesti näitekirjanik ja dramaturg. Ta lõpetas 1990. aastal Tamsalu Keskkooli. Aastatel 1992–1993 õppis Tallinna Pedagoogilises Instituudis eesti keelt…

Vaata edasi...

Veel lavastusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.