Tutvustus

Teatribuss on väike kutseline projektiteater, mis alustas teatrimaastikul vuramist 2010. aasta kevadel. Teatribussil ei ole küll oma teatrimaja, kuid lühikese tegutsemisaja jooksul on vallutatud juba palju erinevaid mängupaiku nii Eestis kui ka kaugemal. Põhiliseks sihtrühmaks on olnud lapsed, kes Teatribussi lavastuste loomisel inspireerivad ning pidevale arengule suunavad. Teatribussi missooniks on kokku viia kaks suurt armastust – lapsed ja teater. Samas jätab Teatribuss endale võimaluse pakkuda ka täiskasvanud vaatajale väärt teatrielamust.
Lõimides etenduste sisu riiklikus õppekavas oleva väärtuspädevusega, käeliste jt loovate tegevusega haritakse oma ettevõtmistega väikeseid teatrisõpru. Teatri projektijuhil on lastega töötamise kogemus ning oskus siduda lavastused haridusvaldkonnaga. Teatriga teeb koostööd ka käsitööõpetaja-meisterdaja. Lapsed on saanud meisterdada etenduse sisuga seotud tegelasi või esemeid, kaasa laulda ning ka kavalehel on olnud arendavad mängud.
Teatribuss on teinud koostööd erinevate professionaalsete vabakutseliste ja kutseliste näitlejate, muusikute, dramaturgide ning kunstnikega. Lavastaja ja teatrijuht on Marko Mäesaar. Näitlejad: Veikko Täär, Katrin Kalma, Rauno Kaibiainen (Improteater), Maarius Pärn (Improteater), Veljo Reinik, Alo Kurvits (teater Vanemuine), Natali Lohk (Rakvere Teater) , Margus Grosnõi (Rakvere Teater) jt. Dramaturgid: Piia Ausman, Donald Tomberg, Urmas Lennuk jt. Kunstnikud: Liisa Soolepp, Marge Martin jt. Muusikaline kujundaja:  Andres Vago. Muusikud: Andres Vago, Siim Saarela jt.

Info:

+372 5177759

E-post

Veebiaadress

L. Puusepa 19, Tartu 50406

Veel teatreid

 • Tammsaare Teater (77)

  Tammsaare Teater on üks väiketeater Tallinnas, millest mõned inimesed pole kuulnud, aga teadjamad teatrikülastajad on ja nii mitmedki on meie ... loe edasi »
 • MUDI ()

  MUDI on teater, mis on avatud kõigile inimestele, kellele kunst, loovus ja eneseväljendus on olulised. Meie eesmärk on luua terviklikke ... loe edasi »
 • Eesti Noorsooteater (72)

  Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis kujundab noore inimese kultuuriruumi, avardab tema tajusid, peegeldab tema maailmatunnetust, aitab tundma õppida ... loe edasi »
 • Tallinna Linnateater (58)

  Kui Tallinna Linnateater, algse nimega Eesti Riiklik Noorsooteater 1965. aastal loodi, valiti avalavastuseks kõneka pealkirjaga näitemäng „Otsustage meie üle, inimesed!“. ... loe edasi »
 • Teater NO99 (13)

  Teater NO99 on 2005. aastal loodud teater Tallinnas, mille keskmes on 9 näitlejast koosnev trupp ja mille kunstilisteks juhtideks on ... loe edasi »
 • Rahvusooper Estonia (110)

  Rahvusooper Estonia tegevusele pandi alus 1865. aastal, kui Tallinnas loodi laulu- ja mänguselts „Estonia“. Seltsi algatusel ja baasil alustas 1906. aastal ... loe edasi »

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.