Sisu tutvustus

Kaks vananevat näitlejat, nende tütar, jalgpall ja filmivõtted. Kuidas jääda ellu, kui elu hakkab lõpule jõudma, aga tegelikult tundub, et olulisem osa sellest on veel elamata? Ega elu pole mingi Mehhiko seebiseriaal, mis kuidagi lõppeda ei taha. Elu on kirg, seiklus ja armastus!

Marta teab väga hästi, kuidas asjad käima peaksid, kuid kahjuks ei sobi see alati Juliusele. Oma õigustest ei taha keegi taganeda ja nõnda lööb vana näitlejatepaari korteris välku ning müristab ka päikselise ilmaga. Marta ja Juliuse tütar Triinu püüab seda äikesetormi kuidagi taltsutada, aga piksevarraste elu pole just jalutuskäik vikerkaarel. Eriti kui Marta sõbrannad Kaisa ja Helle veel kampa löövad. Kolm jalgpallifanaatikut, kellest üks töötab politseis, võiksid muuta isegi maailma ajalugu. Õnneks satub selle tormi keskmesse režissöör Toomas ja nõnda polegi midagi imestada, kui kogu see hullumeelne seltskond meeleheitlikele püüdlustele vaatamata siiski elu ja tervise juures lõpetab.

Komöödia “Meistrite liiga” kirjutamine ja Ugalas lavale jõudmine oli ka üks põhjuseid, miks 2018. aasta loomingu eest pälvis näitekirjanik Urmas Lennuk Oskar Lutsu nimelise huumoripreemia.

“Meistrite liiga” sõnum on imelihtne: elule annab mõtte ja tähenduse ainult armastus.
Pille-Riin Purje, Virumaa Teataja

Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile loodud lavastus võlub isiklikkusega. Ugala laval on lõputu nääklemine kõrvuti põhjatu südamlikkusega.
Keiu Virro, Eesti Päevaleht

Lennuk on oma südamliku dramaturgipilgu kaudu loonud nukkernaljaka suhtekomöödia, mis toob lõpptulemusena inimesed nii laval kui ka saalis üksteisele lähemale, õpetab märkama nii ligimest kui ka iseennast terviklikuma ja paremana.
Madis Kolk, Postimees

Lavastus “Meistrite liiga” on oma pealkirja väärt. Peaosalised Luule Komissarov ja Peeter Jürgens on tippvormis ning suudavad särama panna ka kõige triviaalsema situatsioonikoomika.
Margus Haav, Sakala

Kohtumine kahe east hoolimata särava ja armastatud näitlejaga teeb südame soojaks igaühel, kes nende loominguga varasemalt tuttav.
Enn Siimer, kultuurileht Sirp

Kui mõelda Ugala “Meistrite liiga” etendusele tervikuna, siis on see kui üks suur süda. Ja hingeks on kaks Ugala superstaarist näitlejat. Nii mõnus, et nii Lull kui Peeter on nii heas mänguvormis ja mängurõõm lausa pakatab neist mõlemast.
Danzumees

Autor

Urmas Lennuk (51)

16.10.1971

Urmas Lennuk (sündinud 16. oktoobril 1971) on eesti näitekirjanik ja dramaturg. Ta lõpetas 1990. aastal Tamsalu Keskkooli. Aastatel 1992–1993 õppis Tallinna Pedagoogilises Instituudis eesti keelt…

Vaata edasi...

Veel lavastusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.