Kümme küsimust: Aarne Soro

Pildil kasutatud foto: ERR

Ugala Teatris pea 30 aastat näitlejana töötanud Aarne Soro on saates “Kajalood” (Vikerraadio) rääkinud, et terve tema suguvõsa oli kahtleval seisukohal, kas temast ikka saab hea näitleja. Seitse publikupreemiat saanud Soro mõtleb aeg-ajalt, kust võtab ta selle ülbuse, et ta on lavakõlbulik ning teda peaks vaatama ja kuulama, aga mida aeg edasi, seda mõnusam on tema sõnul tegeleda nende deemonite ja kuraditega, mis meie sees on.

Allikas: “Kajalood”, intervjueeris Kaja Kärner

Kümme küsimust:

1. Mis on Su lemmik sõna?

See on justkui väga selge küsimus. Ometi on mu esimese lause kolmas sõna justkui. Saan aru, et siin oodataksegi vastuseid, mis sundimatult pähe kargavad ja on seeläbi justkui ausad (jälle justkui!). Ei taha ju olla ka pealiskaudne ja lihtsalt vaimukas. Valetamine on ka mage. Meeldivaid sõnu on tegelikult palju. Mis ma sinna pingerea tippu siis panen? Siin, kohe, praegu ja nüüd kirjutan vastuseks- Sõna. Kõigi lemmikute ühisnimetaja.

2. Mis on Sinu jaoks kõige ebameeldivam sõna?

putin.

3. Mis Sind "käima tõmbab", innustab?

Eks ikka kaaslaste õhin ja hoog ja rõõm koosolemisest.

4. Mis Sind "välja lülitab", nörritab?

Mõista tahtmiseta korrutamine "Ma ei saa aru!".

5. Mis on Su lemmik sõimusõna?

Ma pole kindel, kas olen üldse sõimanud, aga jõudu olen tihtipeale ammutanud sellisest vägisõnast nagu persse!

6. Mis heli Sulle meeldib?

Kassi nurrumine.

7. Mis heli Sulle ei meeldi?

Penoplasti hõõrdumine.

8. Millist ametit peale selle (nende), mida praegu või varasemalt oled pidanud, sooviksid proovida?

Mesinik.

9. Millist ametit kindlasti mitte?

Olen üsna uudishimulik, aga ülisuur vastutus hirmutab. Haigla peakirurg.

10. Kui paradiis oleks olemas, siis mis sõnaga sooviksid, et Jumal Sind taevaväravate juures vastu võtaks?

Öeldakse, et tahtmine on taevariik. Eks igaühel ole vähemalt soovi- ja tahtmisekübeke elada nõnda, et siit minnes jääks kallitele kaaslastele sinust enamasti head mälestused. Muidugi taevaväravas sulaksin tänutundest ja kui mul kõrvad veel alles on, kuuleksin ehk midagi taolist: "Aarne, ära karda! Sinust saab me haigla peakirurg."

Seotud inimene:

Aarne Soro (50)

Kümnekas:

“Kümnekas” on Eesti Lavastuste Andmebaasi originaalrubriik, milles toome ära erinevate näitlejate, lavastajate, autorite, kunstnikute ja teiste teatritegijate vastused kümnele lihtsale küsimusele.

Iga inimene vastab täpselt nii pikalt/lühidalt nagu soovib. Need vastused on üles tähendatud konkreetsel ajahetkel ning ilmestavad vastava inimese vastavat hetke ajas…

Täpsuse huvides tuleb märkida, et antud kümme küsimust pärinevad telesaatest “Inside the Actors Studio”, mille juht James Lipton esitas neid oma saatekülalistele. Lipton sai küsimuste loomisel inspiratsiooni ühest vanemast Prantsuse telesaatest.

Kuupäev: 02.05.2024
Pildil kasutatud foto: ERR

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.