Biograafia

Marius Peterson on Eesti lavastaja, muusik, näitleja ja tõlkija (sündinud 20.12.1973, Tallinn / 50-aastane).

- - - - -

Lembit Petersoni ja Mare Petersoni poeg, Maria Petersoni ja Laura Petersoni vend.

Lõpetas 1992 Tallinna 1. Keskkooli ja 1996 näitlejameisterlikkuse erialal Eesti Humanitaarinstituudi.

Töötanud aastast 1994 Theatrumis (asutajaliige), loonud samas paljudele lavastustele ka heli- või muusikalise kujunduse. Olnud 2002–11 ühtlasi Vanalinna Hariduskolleegiumi Teatrikooli näitlejameisterlikkuse õpetaja.

Kuulunud aastast 1987 Linnamuusikute koosseisu, laulnud aastast 2008 ka Belgia varajase muusika ansamblis Graindelavoix ja aastast 2014 Poola meestelaulu ansamblis Jerycho. Esinenud eri kooslustega kontsertidel Euroopas, Venemaal, USA-s, Kanadas, Brasiilias, Austraalias, Jaapanis.

Teinud koostööd Poola liturgilise teatri- ja muusikatrupiga Schola Teatru Węgajty (esitanud Jeesuse osa lavastuses „Ludus Passionis” ja Dariuse osa lavastuses „Ludus Danielis”). Olnud 2011–13 maailmaturneel lavastusega „Cesena”, mis esietendus 2011 Avignoni teatrifestivalil (ansambli Graindelavoix ja tantsuteatri Rosas ühistöö, lavastajad Anne Teresa de Keersmaeker ja Björn Schmelzer).

Tutvustanud poola ja prantsuse teatrit, muusikat ja kirjandust Eestis, korraldanud etendusi, kontserte ja loenguid. Tõlkinud poola ja prantsuse keelest näidendeid (Maurice Maeterlincki „Pelléas ja Mélisande”; Sławomir Mrożeki „Rätsep”; Eugène Ionesco „Kiilaspäine lauljanna”, koos Eva Eensaarega; Florian Zelleri „Poeg”).

Juhtinud Klassikaraadios „Hommikuprogrammi”.

Allikas: ETBL / teatriliit.ee

Töökoht:

Theatrum

alates 1994 - Näitleja (asutajaliige, juhatuse liige, lavastaja)

Veel inimesi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.