Sisu tutvustus

“Laboratorio Module 24” on installatiivne lavastus, mis seob endas füüsilise teatri, tantsu-, meedia- ja installatsioonikunsti. Lavastusprojekt valmib Anssi Laiho (FIN), Johhanna Anett Toomeli (EE), Helle Mari Toomeli (EE), Milla Virtaneni (FIN) ja Leevi Lehtineni (FIN) koostöös.

“Laboratorio Module 24” on inspireeritud kunstnike ühisest armastusest looduse, loodusfilmide, hobuste, õdede ja vendade, miniatuuride ning VHS-kassettide ühte sulanduvate salvestuste vastu.

Lavastuse visuaalne keel viib vaataja teekonnale läbi enda mõtete, luues erinevaid maastikke ning illusioone ning sulatades aeg-ajalt etendajad üheks elutute objektidega.

“Laboratorio Module 24” on vastulause ühekordsele kunstile, see muutub, areneb, kasvab, seguneb ja taasseguneb juba varem looduga, muutudes protsessiks, mis end üha uuesti läbi uute kunstnike, kohtade ja teemade defineerib.

Laboratorio lavastusprojekti kontseptsiooni autorid on Milla Virtanen ja Leevi Lehtinen. Laboratorio esimene lavastus toimus 2021. aasta novembris Tantsuteater Minimi programmi osana Kuopios, Soomes. Tollal oli see tervet õhtut täitev performatiivne kunstiteos, mis koosnes mitmetest moodulitest, mida lõid kunstnikud Belgiast, Iirimaalt ja Soomest. “Laboratorio Module 24” on sellest eraldiseisev lavastus, mis valmib äsjaloodud kunstnike meeskonna koostööna.

Laboratorio nomineeriti Videosäde auhinnale, mida antakse parima videokujundus eest Soome teatris.

“Laboratorio Module 24” osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Toetajad SA Tartu 2024, Oulu Kultuurifond, Põhjamaade Kultuuripunkt, Oulu linn, Soome riiklik kunsti arenduskeskus

Veel lavastusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.