Sisu tutvustus

Hilja õhtul on kolm meest vanas lagunend mõisamajas ja ootavad. Ootavad ööd ja seda, mida öö enesega toob. Õhtud ja ööd on kummalised. Nad viivad päevavalguse endiga ja näitavad asju, mida ei teadnudki olevat. Hirmutavad ja teevad õnnelikuks ühekorraga. Selline juba on kord ööde õigus. Öö avab ukse ja vanasse lagunend mõisamajja tuleb neljas mees. Tuleb koju.

See lugu on inimestest, õigusest ja maast. Õigusest maale, õigusest inimestele, õigusest õigusele. Ja muidugi on see lugu armastusest, mis iial õigusest ei küsi. Armastusest, mis lihtsalt on. Mehed teevad plaane, peavad sõdu ja peksavad üksteist vaeseomaks nonde sõdade ja plaanide nimel. See on meeste õigus. Meeste vabadus. Naisele jääb vaid öö. Öösel tuleb naine ja küsib mehelt naise ainukest õigust. Õigust olla õnnelik. Mis vastuse ta saab? Ja kas üldse saabki talle vastata sellel maal, kus kõik teavad, kelle oma oli esimese öö õigus, aga keegi ei tea kellele kuulub viimane. Öö.

Toomas Suumani näidend pälvis Eesti Teatri Agentuuri 2013. aasta näidendivõistlusel peapreemia.

Eesti teatri aastaauhindade jagamisel 2014. aasta loomingu eest oli Raivo Trass nomineeritud parima lavastaja kategoorias.

Autor

Toomas Suuman (65)

09.05.1956

Rakvere

Toomas Suuman (9. V 1956 Rakvere), näitleja ja lavastaja. Eesti Teatriliidu (1980), Näitlejate Liidu (1993) ja Lavastajate Liidu liige (1997). Aleksander Suumani poeg, ema õpetaja.…

Vaata edasi...

Veel lavastusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.