Biograafia

Aleksandr Žedeljov on Eesti helilooja ja muusikajuht (kunstnikunimega Faershtein; sündinud 01.05.1983 / 41-aastane).

- - - - -

Aleksandr Žedeljov, kunstnikunimega Faershtein, on kitarrist, helilooja ja produtsent. Aastatel 2001–2006 õppis ta Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis Mart Soo käe all jazzkitarri, 2012–2015 Eesti muusika- ja teatriakadeemias audiovisuaalset loomingut ning 20142015 Galina Grigorieva juhendamisel komponeerimist, lõpetades 2016. aastal bakalaureuseõppe.

Aleksandr Žedeljovi on teinud koostööd erinevate ansamblite ja kunstnikega, kirjutanud kammer- ja f ilmimuusikat, muusikat moe- ja teatrietendustele, osalenud meedianäitustel ja loonud heliinstallatsioone. Ta on Modulshteini, Triophonixi, Audiokinetica ja mitmete kunstiprojektide produtsent ning looja. Žedeljov on välja andnud kuus albumit: “7nights” (Triophonix, 2009), “Lightone” (Triophonix, 2011), “Flowerman”, (Triophonix, 2012), “Porta itineri longissima” (Aleksandr Žedeljov alias Faershtein, 2016), “Modulshtein” (Modulshtein, 2017), “Utopia” (Modulshtein, 2019). Aleksandr Žedeljovi olulisemad ülesastumised on olnud “Jazzkaarel”, Venemaal “Petrojazzil”, 2014. aastal festivalil “United Islands of Prague”, 2019. aastal Leedus “Šiauliai jazzil” ning “Yaga Gathering’il” jpt sündmustel.

Aleksandr Žedeljov on töötanud erinevates teatrites, nt Drugoi teater, Sadamateater, Eesti draamateater, NUKU, Endla teater, Poznani Poola teatris, Sverdlovski Akadeemiline Teater jm. Praegu töötab ta Vene teatris helilooja, produtsendi, muusikalise kujundaja, rütmikaõpetaja ja muusikuna. 2018. aastal pälvis Aleksandr Eesti teatri aastaauhinna sõnalavastuste muusikalise kujunduse ja originaalmuusika kagegoorias lavastuse “IDEM” originaalmuusika eest.

Allikas: Aleksandr Žedeljov

Veel inimesi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.