Ugala teatris jõuab lavale baltikumi viimase metsavenna elusaatus

Pildil Terje Pennie ja Aarne Soro. Foto: Annika Vihmann

Ugala teatri suures saalis esietendub sel laupäeval, 27. aprillil Läti noorema põlvkonna draamakirjaniku Jānis Balodise tragikoomiline näidend “Metsavend”, mis põhineb baltikumi viimase metsavenna Jānis Pīnupsi elusündmustel. “Metsavenna” toob lavale Tanel Jonas, lavastuse kunstnik on Kristjan Suits.

1944. aastal kistakse Jānis Nõukogude vägede poolt sõtta. Maha jäävad kodu, õde ja vend. Tahtmata sõjahullust kaasa teha, põgeneb Jānis armeest ja temast saab metsavend. Peidust välja tuleb ta viiskümmend üks aastat hiljem. Tema lugu kuuleb juhuslikult keskealine loomingulises kriisis vaevlev lavastaja. Ta tahab aru saada, mis oli selle hulluse taga ja otsustab mehe saatuse lavale tuua. Niimoodi saab temagi peategelase kõrval lavateose osaks.

Lavastaja Tanel Jonase sõnul on “Metsavend” lugu, kuidas inimene sulgeb ennast kuhugi ega julge hirmu tõttu enam välja tulla. Samas otsib lavastus vastust küsimusele, keda saab pidada kangelaseks. “Me otsime elus kangelasi, kes on teinud suuri ja võimsaid tegusid ja on sellega teistele eeskujuks. Aga äkki me peaksime selle kõrval otsima edulugusid ka inimestest, kelle kangelasteoks on otsus mitte minna ümbritseva hullusega kaasa. Me ei mõtle, et ka loobumine ja kõrvale astumine võib olla omal moel kangelastegu.“ räägib Jonas.

“Metsavenda” on edukalt lavastatud nii Lätis kui Leedus, Eestis jõuab näidend Ugala teatri laval publiku ette esimest korda.

Seotud lavastus:

Metsavend (2024)

Seotud teater/tootja:

Ugala Teater

Autor: Annika Vihmann
Allikas: Ugala Teater
Link: https://www.ugala.ee/lavale-jouab-baltikumi-viimase-metsavenna-elusaatus/
Kuupäev: 25.04.2024
Foto: Annika Vihmann

Veel artikleid

Kommentaarid

Telli teavitused
Teavita mind
0 Kommentaari
Tekstisisesed arvamused
Vaata kõiki arvamusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.