Hea Teatri Auhinna laureaadiks valiti Rasmus Kaljujärv

Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühenduse (ETUKÜ) Hea Teatri Auhinna seekordne laureaat on Ekspeditsiooni truppi kuuluv näitleja Rasmus Kaljujärv.

Rasmus Kaljujärv Hea Teatri Auhinna üleandmisel. Foto: Ekspeditsioon

Auhind anti üle 16. aprillil 2024 Ene-Liis Semperi lavastuse “Nüüd võib sellest rääkida” etenduse järel, kus Kaljujärv kehastab Dwayne Hooverit, üht Kurt Vonneguti romaani “Tšempionide eine” peategelastest. Auhinnaks on igal aastal üks Eesti kunstniku teos. Kaljujärvele kingiti Maarit Murka kivilitograafias valminud teos “Positsioon 2”.

ETUKÜ tõstab Kaljujärve esile kui töökat, kompromissitut ja oma erialas süvenenult uusi kihte otsivat näitlejat, ilma kelleta Eesti nüüdisteatrit ette ei kujutaks. Kaljujärv paistab silma koostööle ja -loomele pühendunud kunstnikuna, keda pikaaegsed kolleegid on varem nimetanud nii tõeliseks ansamblimängijaks kui ka trupi südametunnistuseks.

Rasmus Kaljujärv lõpetas 2004. aastal EMTA Kõrgema Lavakunstikooli 21. lennu ning alustas näitlejana Eesti Draamateatris, liikudes peagi edasi teatrisse NO99. Alates NO99 avalavastusest 2005. aastal kuni teatri tegutsemise lõpuni tõestas Kaljujärv end eksperimenteeriva, endale väljakutseid esitava ja pidevas arengus näitlejana, kellest nüüdseks on saanud Ekspeditsiooni ansambliteatri üks stabiilseid tugisambaid.

Hea Teatri Auhinna asutas 2002. aastal Eesti Teatrikriitikute Ühendus; alates 2012. aastast annab seda välja Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus. Auhind antakse loominguliste saavutuste eest, mida ühendus peab tähelepanuväärseks Eesti teatripildis, vastavas loominguvaldkonnas või konkreetses loomeloos. Auhind ei tõsta esile ilmtingimata viimase hooaja tipplavastust või -rolli, vaid tunnustab teatritegijat või -kollektiivi, kelle loomingulised põhimõtted ja saavutused kõnelevad tõsisest suhtumisest teatrikunsti pikema aja vältel.

Läinud aastal pälvis Hea Teatri Auhinna Taavi Tõnisson. Varasemast leiab laureaatide seast veel Guido Kanguri (2002), Marika Vaariku (2005), Lauri Lagle (2014), Juhan Ulfsaki (2016) ja mitmeid teisi tuntud teatritegelasi. Vaata täpsemalt: https://www.elab.ee/tunnustus/hea-teatri-auhind/

Seotud inimene:

Autor: ELAB
Allikas: ERR / ETA / ETUKÜ
Link: https://teater.ee/uudised/hea-teatri-auhinna-laureaat-2023-on-rasmus-kaljujarv/
Kuupäev: 17.04.2024
Foto: Ekspeditsioon

Veel artikleid

Kommentaarid

Telli teavitused
Teavita mind
0 Kommentaari
Tekstisisesed arvamused
Vaata kõiki arvamusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.