Müügile tulid Emajõe Suveteatri 28. hooaja piletid

Ott Sepp (esiplaanil) ja Märt Avandi. Foto: Emajõe Suveteater

Emajõe Suveteater toob sel suvel publikuni suisa kaks uut lavastust – 21. juunil esietendub Kambja vanas koolimajas “Õhud meie vahel”. Kohaspetsiifiline lavastus on rännak ümber kliimakriisis maailma, kus inimesed Kreekast, Bangladeshist, Sitsiiliast, Nigeeriast, Sierra Leonest ja mujalt kutsuvad meid oma koju. Mida õppida nende kogemustest ja maailmavaatest? Millest räägib vaikus pärast tormi? Mitu korda jaksab inimene oma elu nullist üles ehitada? Ja eelkõige – kuidas elada, kasvada (võib-olla ka õitseda), olgu kliima milline tahes?

”Õhud meie vahel” kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi ning seda toetab Lõuna-Eesti kogukonnaprogramm.

26. juulil jõuab publiku ette Martin McDonaghi plahvatusohtliku huumoriga pikitud “Üksildane lääs”.
Lugu kulgeb väikeses Leenane´i külas Iirimaa läänerannikul. Kaks venda, Valene ja Coleman on peale isa surma oma trööstitus argipäevas. Vimm, rääkimata lood, kättemaks… Näib, et neil on lausa võimatu koos eksisteerida. Kas vendadevaheline halastamatu võimuvõitlus, perekondliku armastuse-vihkamise iidne ja vankumatu tundeskaala päädib verise tragöödiaga? “Üksildane lääs” on sünge, kuid koomiline seiklus täis ekstreemset satiiri ja ülimat künismi, mis pöörab lõpuks siiski elujaatavuseks.

Mängukoht, maalilise Saadjärve kaldal asuv vana mõisa härjatall loob lavastusele uskumatult tõese õhustiku ja ümbritsev räämas park mõjub peaaegu müütilise Leenane´i maastikuna.

Seotud lavastused:

Õhud meie vahel (2024)

Üksildane lääs (2024)

Seotud teater/tootja:

Emajõe Suveteater

Autor: Ruta Rannu
Allikas: Emajõe Suveteater
Link: https://suveteater.ee/emajoe-suveteater
Kuupäev: 10.04.2024
Foto: Emajõe Suveteater

Veel artikleid

Kommentaarid

Telli teavitused
Teavita mind
0 Kommentaari
Tekstisisesed arvamused
Vaata kõiki arvamusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.