Tutvustus

Salme Teater on pika ajalooga harrastusteater Tallinnas, mille repertuaari kuulub lavastusi nii lastele kui ka täiskasvanutele.

1957. a omistati Jaan Tombi nimelise kultuurihoone juures tegutsevale draamaringile Isetegevusliku teatri nimetus, mis hiljem sai nimetatud Jaan Tombi nimeliseks Rahvateatriks. 1987. a nimetati trupp ümber Salme Teatriks. Esimesed lavastused valmisid Kaarli Aluoja ja Leo Kalmeti käe all. 1967-1971. a oli trupijuhiks Nikolai Kraus. 1971-1982 juhtis peanäitejuhina kollektiivi tööd Ellu Puudist ja 1984-2013 oli kollektiivi juhiks ja lavastajaks Aime Lutsar. Alates 2016 juhib Salme Teatrit Kristjan Arunurm.

Nende aastate jooksul on pea 30 lavastaja käe all valminud 150 lavastust. Lavastajatest tuleks lisaks eelpoolmainitutele lisada Priit Ratas, Ants Korv, Vello Rosenberg, Endel Nõmberg, Aksel Orav, Maret Oomer, Andres Lutsar, Piret Viisimaa, Marko Lillemägi, Iiris Viitmaa, Härmo Saarm, Reet Paavel, Kadri Levand, Jaanus Nuutre, Kristo Viiding jt.

Etendused toimuvad Salme Kultuurikeskuse erinevates mängusaalides (Salme tn 12, Tallinn) ja mujal mängukohtades. Samuti toimuvad samas hoones proovid.

Info:

+372 50 79 528

E-post

Veebiaadress

Salme 12, Tallinn

Veel teatreid

 • Tammsaare Teater (76)

  Tammsaare Teater on üks väiketeater Tallinnas, millest mõned inimesed pole kuulnud, aga teadjamad teatrikülastajad on ja nii mitmedki on meie ... loe edasi »
 • Tallinna Linnateater (57)

  Kui Tallinna Linnateater, algse nimega Eesti Riiklik Noorsooteater 1965. aastal loodi, valiti avalavastuseks kõneka pealkirjaga näitemäng „Otsustage meie üle, inimesed!“. ... loe edasi »
 • Eesti Noorsooteater (71)

  Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis kujundab noore inimese kultuuriruumi, avardab tema tajusid, peegeldab tema maailmatunnetust, aitab tundma õppida ... loe edasi »
 • Eesti Draamateater (102)

  Draamateater kasvas välja koolist. Aastal 1920 alustas tegevust Eesti esimene teatrikool, Paul Sepa erastuudio. Selle baasil tekkinud Draamastuudio esimese lennu ... loe edasi »
 • Ugala Teater (103)

  Ugala teater on üks Eesti vanemaid kutselisi draamateatreid, mis loodi 1920. aastal. Ugala mängukava pakub eriilmelist repertuaari alates lastelugudest ja ... loe edasi »
 • Vanemuine (116)

  Oma 150-aastase ajalooga on Vanemuise teater Eesti esimene emakeelne teater, mille asutamine 1870. aastal märgib ühtlasi ka rahvusteatri sündi. Saanud ... loe edasi »

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.