Tutvustus

Vilde Teater on kõige pikaajalisemalt harrastusnäitlejatega töötav kollektiiv Tartus, mis on asutatud juba aastal 1949. 2005. aasta septembris vormistati Vilde Teater eraldi juriidilise isikuna mittetulundusühinguks MTÜ Vilde Teater. Tänasel päeval tegutseb Vilde Teatris aktiivselt umbes 20 inimest, üliõpilastest pensionärideni. Igal aastal tuuakse lavale 2-4 uuslavastust.

Kuna meil puudub oma kodusaal, siis otsime oma lavastustele erinevaid mängupaiku. Oleme mänginud Tartu vanas vaksalis, O. Lutsu majamuuseumi õuel, Tähe 37 õuel, Athena pööningusaalis ja kinosaalis, Genklubis, Tiigi seltsimaja õuel, Tartu Ülikooli muuseumi pööningul, Saksa Kultuuri Instituudis, Sparki majas, samuti paljudes erinevates kultuurimajades üle Eesti.

Vilde Teatris on lavastanud Raivo Adlas, Jaan Tooming , Jüri Kaldmaa, Meelis Hansing, Liisi Tegelmann, Lennart Peep, Tess Pauskar, Tarmo Kruus, Ain Saviauk, Airé Pajur, Jaan Willem Sibul, Janno Puusepp.

Info:

+372 52 90 164

E-post

Veebiaadress

Pepleri 27, Tartu

Veel teatreid

 • Tallinna Linnateater (57)

  Kui Tallinna Linnateater, algse nimega Eesti Riiklik Noorsooteater 1965. aastal loodi, valiti avalavastuseks kõneka pealkirjaga näitemäng „Otsustage meie üle, inimesed!“. ... loe edasi »
 • Eesti Draamateater (102)

  Draamateater kasvas välja koolist. Aastal 1920 alustas tegevust Eesti esimene teatrikool, Paul Sepa erastuudio. Selle baasil tekkinud Draamastuudio esimese lennu ... loe edasi »
 • Viljandi Seasaare Teater ()

  Viljandi Seasaare Teater on 2009. aastast tegutsev harrastusteater, mis alustas oma tegevust Viljandi kultuurimajas Seasaare Näitemängu Seltsi nime all. 2015. aastast ... loe edasi »
 • Tammsaare Teater (76)

  Tammsaare Teater on üks väiketeater Tallinnas, millest mõned inimesed pole kuulnud, aga teadjamad teatrikülastajad on ja nii mitmedki on meie ... loe edasi »
 • LendTeater ()

  LendTeater on loodud 2014.aastal. LendTeatri looja ja juht on Airé Pajur. Kuna meil on oma teatrimaja, siis aastas toome välja ... loe edasi »
 • Ugala Teater (103)

  Ugala teater on üks Eesti vanemaid kutselisi draamateatreid, mis loodi 1920. aastal. Ugala mängukava pakub eriilmelist repertuaari alates lastelugudest ja ... loe edasi »

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.