Sisu tutvustus

Kaks väga vana meest, üks neist 100-aastane ja teine tema isa. Rohkem pole kedagi. Kõik on läinud. Lahkunud. Sest külast. Sest elust. Aga peaks ju ometi olema keegi, kes jääb. Keegi, kes vaatab, et vereliin ei katkeks. Siis saaks ka ise minna teistele järele. Rahus… Võibolla oli seal kunagi üks naine, kellel sündis… Küllap see oli poeg? Jah, muidugi! Nii seitsekümmend aastat tagasi. Poja poeg. Pärandikandja. Ja mehed lähevad liikvele. Veel viimasele rännakule. Otsides. Leida lootes.

„Vereliin“ on Iiri näitekirjaniku ja lavastaja Mark Doherty ballaadilik lugu, mis kannab endas arhailist elutunnetust, kus esivanemate lugusid antakse edasi isalt pojale ja suguvõsa säilimisel on mälestused sama olulised kui jätkuv vereliin.

Sooja huumoriga täidetud inimliku tõeotsimisloo lavastajaks on suveteatripublikule hästi tuntud Saueaugu teatritalu peremees Margus Kasterpalu („Mere märgid” 2014. a, „Küüni täitmise lood ja laulud” 2009. a, „Kumalasemesi” 2001. a jt).

Suvelavastuse „Vereliini” etenduspaigaks on Olustvere mõisa reheküün, kus Ugala mängis 2012. aasta suvel Jez Butterworthi „Ööhaigrut” (lav. Taago Tubin).

NB! Lavakujunduses on kasutatud põhupakke. Et teatrielamusest mõnusamalt osa saada, soovitame soojalt riidesse panna. Kohapeal saab piletite eest tasuda vaid sularahas.

Veel lavastusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.