Arvustused:
Avalda arvamust!
Kui oled antud lavastust näinud, siis jaga oma kogemust ka teistega. Kirjuta siia, mis Sulle meeldis, millised mõtted ja tunded tekkisid, kes (ja millega) jäi etendusest meelde jne.
Püüa oma sõnakasutuses olla konstruktiivne ja viisakas! Kui soovid oma arvamused pigem enda teada jätta, siis võid etendust lihtsalt 10-tärni süsteemis hinnata (10 on suurepärane ja 1.. mitte väga suurepärane).
Pea meeles, et teatrikriitika on lavastust tutvustav, seda kui tervikut analüüsiv, selle erinevaid komponente ja kokkukõla hindav, sotsiaal-pedagoogiline ja sotsialiseeruvat funktsiooni omav, etenduse häid ning halbu külgi esile toov kriitika.
Teatrikriitikal on kolm põhisuunda: tegijaile, publikule ja ühiskonnale. Teatrikriitika võib olla nii arvustuse, essee, ülevaate, intervjuu kui muljendi vormis.
Murrangulistel aegadel on lavalaudadel näha klassikat- kes loeks kokku hetkel mängukavades olevad Tšehhovi näidendid? Teiseks iseloomulikuks karakteristikuks on sisekaemuslik tagasivaade tehtule. Tartu Uues Teatris algas 15. hooaeg, nende aastate jooksul oleme näinud ridamisi autorilavastusi, harjunud ära püsitrupiga (Pärn, Simson, Jakobson, Leesment) ja tutvume nüüd juba näitlejate-lavastajate uue põlvkonnaga. On õige… Loe edasi »