Sisu tutvustus

Näe, loe seda teksti siin. Nii. Hakkasidki lugema seda teksti, jah? Vastus on muidugi jah, sa ei saa hetkel seda teksti mitte lugeda. Hetkel sina oma elus loed seda teksti. Sa vist tahad midagi teada? Midagi sa siin uurid. Näed, sa ei lõpeta ju ära ka, ikka loed seda teksti. Ei no, loe-loe, kallikene, võta aga järgmine lause ette. Selle teksti lugemine on sama kasutu tegevus nagu kogu su ülejäänud elu. Aga ega mingit vahet ei ole, kuidas sa sünni ja surma vahele jääva hetke mööda saadad. Nii et miks mitte lugeda praegu seda teksti siin? Kui sa lõpetad selle teksti lugemise, kukud äkki jälle asjatama ja elu ennast elama ja ega see targem pole. Asud äkki jälle uskuma, et su maised müttamised on jube olulised. Praegu sa loodad ju ka, et selle teksti lugemine on sulle kuidagi kasulik? See on väga nunnu. Sa oled nunnu. Sa oled naeruväärne. Aga nunnu.

Christopher Rajaveeri autorilavastus „Lahti lõikamata sidruni nuusutamine“ on lahke meeldetuletus sellest, et elu on sügavalt mõttetu ja inimene läbinisti naeruväärne. Aga et just see teebki kogu selle elupulli lahedaks, annab sära ja elujõu. Zuumigem enesele kaugemalt – elu pasarahe vaibub kohe ja armas naeratus pidutseb end vargsi hinge. Nüüd selle lause lõpus saab see tekst siin läbi, tea siis, et siis sa enam ei loe, pead jälle edasi vaatama, kuidas järgnevaid sekundeid elad.

Publikul palume etendusele tulles riietuda üleni musta.
Etendust soovitame alates 12ndast eluaastast.
Vastavalt Eesti Vabariigi Valitsuse korraldustele võivad teatrisse tulla vaktsiinipassi omavad ja maskikandvad kodanikud.
Mängukoht on vintage pood Kopli Couture, Telliskivi 60a/5, Tallinnas, Telliskivi Loomelinnakus, saalis on 50 kohta ja kohad on vabalt valitavad.
Publik lubatakse saali 30 minutit enne etenduse algus. Kohapeal pileteid ei müüda.
Etenduse ajaks tuleb väljalülitatud mobiiltelefonid anda saaliteenindaja kätte hoiule.
Hilinejaid saali ei lubata.​

Lavastust toetas Eesti Kultuurkapital.
Lavastus on valminud Skene Katus Kunstile MTÜ ja Kujunduskuur OÜ koostöös.
Publikule pakub tasuta sidrunivett Aura.

Autor

Christopher Rajaveer (31)

22.09.1990

Tallinn

Christopher Rajaveer (sündinud 22. septembril 1990 Tallinnas) on eesti näitleja. Ta lõpetas 2016. aastal lavakunstikooli 27. lennu. Alates 2016. aastast töötab ta näitlejana Eesti Draamateatris.

Vaata edasi...

Veel lavastusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.