Sisu tutvustus

„Jõuka isanda teener Scapin on osav manipulaator ja isekas petis nutikas kavalpea, kes paneb oma oskused mängu, et peremehelt mitte peksa saada et aidata kahte noort armastajapaari, keda isad soovivad vastu nende tahtmist kellegi teisega abiellu sundida. Commedia dell’artest tõukunud näitemäng (vahemärkusena tuleb öelda, et maskiteater sai alguse siiski Prantsusmaal, mitte Itaalias) pakub ohtralt totraid olukordi situatsiooni- ja sõnakoomikat ning ihnetel vanameestel naha üle kõrvade tõmbamist sissevaadet põlvkondade konflikti ajatusse olemusse.“
(Väljavõte kellegi F. Scapini poolt toimetatud originaalkäsikirjast ajalehes Le Monde ilmunud tutvustusele enne Molière’i näidendi esmalavastust Pariisis)

Cher ami!
Tunnen suurt rõõmu, et Turu on valitud Euroopa kultuuripealinnaks ning et selleks pidulikuks sündmuseks valmib nii suurejooneline tuliuus vabaõhu-etendusepaik nagu Lavaauk. Olen kuulnud sealsetest hämmastavatest ettevõtmistest nagu Théâtre de Paille ja mètre de culture ning et teie linnas tehtavat teatrit isegi dans un chaudron. Endale omast tagasihoidlikkust hetkeks kõrvale jättes julgen lubada, et minu komöödia „Scapini kelmused“, mille Teile mõeldes kirjutasin ja mis Tema Majesteedi le Roi Soleil sõnul kuulus omal ajal tema lemmikute hulka, sobib esitamiseks Lavaauku nagu rusik silmaauku.
Sincèrement vôtre,
Jean Baptiste Poquelin (Molière)
[email protected]
PS: Ma ei saanud Teie kirjast täpselt aru, kuidas nende autoriõigustega on, aga igaks juhuks lisan, et minu kontonumber Islandi Pangas on 15011622.

Autor

Molière (51)

15.01.1622-17.02.1673

Pariis

Vaata edasi...

Veel lavastusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.