Leida Rammo Linnateatri Fondi stipendiumi pälvis Sanda Uusberg

Sandra Uusberg (keskel) Leida Rammo Linnateatri fondi preemia üleandmisel. Foto: Siim Vahur

18. aprillil 2024 täitus 100 aastat näitleja, näitejuhi, õpetaja ja kultuuriedendaja ning Tallinna Linnateatri sõbra ja toetaja Leida Rammo (1924–2020) sünnist. Kaheksandat korda anti välja Leida Rammo Linnateatri Fondi preemia, tänavuseks laureaadiks on Sandra Uusberg.

Stipendiumi saaja kuulutasid välja Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu esimees Olav Ehala ja finantsdirektor Linda Piik Linnateatri kontserdi “Õhtu rannal. Valter Ojakäär 100” lõpus Salme Kultuurikeskuse suurel laval. Teatrirahvas mälestas Leida Rammot tema 100. sünniaastapäeval Riina Roose lavastatud piduliku meenutusõhtuga.

Armastusest teatri vastu pühendas Leida Rammo palju aega ja energiat Linnateatri huvide eest seismisele, olles omaalgatuslikult eestkõnelejaks teatri uue maja ehituse nimel. Näitlejate ja lavastajate käekäik oli talle südameasjaks, niisiis loodi tema eestvedamisel 2015. aastal Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde Leida Rammo Linnateatri Fond eesmärgiga toetada teatri loomingulist kollektiivi.

Sandra Uusberg on Linnateatri näitleja alates EMTA lavakunstikooli lõpetamisest 2010. aastal. Tema värskeimaks rolliks on Nicola lavastuses “Nachtland”, samuti võib teda näha Kittyna lavastuses “Nõusolek”, osatäitjana lavastuses “Tunde-märgid” ja Cathrine Vindinguna lavastuses “Muusikale” ning väga musikaalse näitlejana on ta kandvaks jõuks kõigis Linnateatri muusikalavastustes – “Õhtu rannal. Valter Ojakäär 100”, “Seitsmemagajapäev” ja “Osnap”. Sandra Uusbergi rolle on varem tunnustatud muuhulgas Kristallkingakese auhinna, Ants Lauteri nimelise auhinna ja Helmi Tohvelmani nimelise auhinnaga.

Eelnevatel aastatel on Leida Rammo Linnateatri Fondi stipendiumi võitnud Külli Teetamm ja Indrek Ojari, Epp Eespäev, Alo Kõrve, Hele Kõrve, Evelin Võigemast, Kaspar Velberg ja Mart Toome. Preemiasaaja valivad Linnateatri kollektiivi seast varasemad laureaadid.

Seotud teater/tootja:

Tallinna Linnateater

Seotud inimene:

Allikas: ETA
Link: https://teater.ee/uudised/leida-rammo-linnateatri-fondi-preemia-palvis-sanda-uusberg/
Kuupäev: 19.04.2024
Foto: Siim Vahur

Veel artikleid

Kommentaarid

Telli teavitused
Teavita mind
0 Kommentaari
Tekstisisesed arvamused
Vaata kõiki arvamusi

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.