Tutvustus

Eesti kaasaegse tantsu ĂĽks järjepidevamaid sõltumatu tantsu tegutseb aastast 1992, kui viis tantsijat Anu Ruusmaa, Katrin Laur, Tiina Ollesk, Oleg Ostanin ja RenĂ© Nõmmik moderntantsuteatrist “Nordstar” asutasid oma trupi. Trupi algusaastail tugineti traditsioonilisel moderntantsutehnikal põhinevale omaloomingule (koreograaf RenĂ© Nõmmik), hilisem suundumus on olnud kaasaegset tantsu, somaatikat ja improvisatsiooni siduv liikumismõtlemine. 1997ndal aastal jätkas Fine5 projektitrupina Tiina Olleski ja Renee Nõmmiku juhendamisel.

Fine5 Tantsuteatri missiooniks on Eesti kaasaegse tantsukunsti arendamine ja avardamine, professionaalsetele koreograafidele ja tantsijatele tantsukunsti spetsiifikast lähtuva töö- ja arengukeskkonna ning loomeprotsesside võimaldamine ja omaloomingu esitlemine Eestis ja välismaal. Eraldi fookussuunaks peame tähelepanu suunamist Euroopa elanikkonna vananemise faktile ning tantsukunsti kui elukestva õppe mõiste avardamisele – kogemustega tantsijate kui vähem kaasatud segmendi kaasamine, tantsukunsti kui suhtlusvahendi kasutamine eakate ellu kaasamiseks.

Juriidiline institutsioon SA Fine 5 Tantsuteater on registreeritud aastal 1998. Lavastus- ja arendusprojekte on toetanud riiklikud fondid, omavalitsused ja rahvusvahelised programmid. 16 aastat (1996-2011) toetas Tallinna Linn teatri tegevust tantsukunstile sobiva ruumi soodustingimustel rentimisega. 2011 aastal müüs Tallinna Linnavalitsus Fine5 Tantsuteatri valduses olnud stuudio Lai 9 maha ning Fine5´i tööpaik praegu on erinevad saalid (Sakala3 teatrimaja, etendused Kadrioru lossis, KUMUs jne.) Teater huvitub kohaspetsiifilise koreograafia uuringutest ning seetõttu on mitmed lavastus-ideed leidnud tavapäratuid etendamise kohti väljaspool nn „musta ruumi“. Tänu tegevustoetusele ja programmile „Tants tuleb külla“ on viimased aastad olnud aktiivsed lavastuste viimisel väljapoole Tallinna. Väljaspool Eestit on Fine5 Tantsuteatri looming etendunud Venemaal, Valgevenes, USAs, Prantsusmaal, Kanadas, Norras, Soomes, Rootsis, Leedus, Lätis, Küprosel, Armeenias, Itaalias, Prantsusmaal, Israelis, Poolas, Belgias ja Lõuna-Koreas

Alates aastast 2015 on Fine5 Tantsuteater riigieelarvelisel tegevustoetusel (aastal 2020 30000 eurot). Koreograafide, valguskunstnike, kunstnike ja heliloojate tasustamine toimub Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali stipendiumitoetustena.

2019 aastal andis Fine5 30 omaproduktsiooni etendust ca 2500 vaatajale (lisanduvad etendused koostöölavastustega – lavastusprojektid Rakvere Teatris, Eesti Draamateatris, Vene Teatris; rahvusvahelised residentuurid). 2019 hooajal osales lavastusprotsessides 5 koreograafi, 18 tantsijat, 1 valguskunstnik, 2 heliloojat-kujundajat, 2 infotehnoloogi, 1 kunstnik. Repertuaaris 6 lavastust.

Fine5 Tantsuteater on 2021-2024 7 riigi koreograafide ĂĽhenduse „Lifelongdancepractice“ liige ning Creative Europe väikesemahuliste loomeprojektide juhtorganisatsioon. Koos Läti ning Norra partneritega toimub projekti „BET – BodyExperienceTime through 45+ dancers“ raames koostöölavastuse loomine, mis etendub kõikides partnerriikides, lisaks ka Leedus, Soomes ja Rootsis.

2020-2021 välja toodud tantsulavastused: „Habras ilu“, „FN”, “ARM”, „White Elk/Valge põder“, „Mina olin siin“ eriprogramm eakatele, „Yes or Yesn`t“, koostöös Rakvere Teatriga tantsulavastus „Ingel“. Toimunud regulaarsed treeningud ja töötoad trupi tantsijatele.

SA Fine 5 Tantsuteater on tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste registri nimekirjas alates 01.01.2000. Fine5 Tantsuteater on Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liidu liige ning Eesti Tantsunõukogu Liige.

Oleme teinud koostööd maailma mainekate tantsuloojatega (T.Kitti (Soome), D.Tinazzi (USA-Itaalia), C.-Y.Roulin(Sveits), C.Filmon (Prantsusmaa), B.Relitzki (Saksamaa) A.Suzuki (Jaapan), M. Moles (Belgia)), O. Zitluhina (Läti), S.Marin-N.Weiner (Israel).

Fine5 Tantsuteatri eesmärgiks on mitmekesistada ja edendada Eesti kultuurielu pakkudes kõrgetasemelist kaasaegset tantsukunsti.

Fine5 Tantsuteatri loomenõukogu aastatel 2020-2022: Renee Nõmmik, Simo Kruusement, Olga Privis, Helen Reitsnik, Tiina Ollesk.

Info:

+372 5042276

E-post

Veebiaadress

Heina 9-2, 10611 Tallinn

Veel teatreid

  • Eesti Draamateater (102)

    Draamateater kasvas välja koolist. Aastal 1920 alustas tegevust Eesti esimene teatrikool, Paul Sepa erastuudio. Selle baasil tekkinud Draamastuudio esimese lennu ... loe edasi »
  • Tammsaare Teater (76)

    Tammsaare Teater on ĂĽks väiketeater Tallinnas, millest mõned inimesed pole kuulnud, aga teadjamad teatrikĂĽlastajad on ja nii mitmedki on meie ... loe edasi »
  • Tallinna Linnateater (57)

    Kui Tallinna Linnateater, algse nimega Eesti Riiklik Noorsooteater 1965. aastal loodi, valiti avalavastuseks kõneka pealkirjaga näitemäng „Otsustage meie ĂĽle, inimesed!“. ... loe edasi »
  • Eesti Noorsooteater (71)

    Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis kujundab noore inimese kultuuriruumi, avardab tema tajusid, peegeldab tema maailmatunnetust, aitab tundma õppida ... loe edasi »
  • R.A.A.A.M (23)

    Ăśhendus R.A.A.A.M. loodi 2000. aastal. MTĂś Ăśhendus R.A.A.A.M. on erinevate kultuuriprojektide läbiviimisele spetsialiseerunud vabatahtlik ĂĽhendus, mille peamiseks töömeetodiks on erineva temaatikaga ... loe edasi »
  • Ugala Teater (103)

    Ugala teater on ĂĽks Eesti vanemaid kutselisi draamateatreid, mis loodi 1920. aastal. Ugala mängukava pakub eriilmelist repertuaari alates lastelugudest ja ... loe edasi »

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.