Tutvustus

Viljandi Seasaare Teater on 2009. aastast tegutsev harrastusteater, mis alustas oma tegevust Viljandi kultuurimajas Seasaare Näitemängu Seltsi nime all.

2015. aastast tegutsetakse Viljandi linnas Väike-Turu 3 asuvas Viljandimaa Tuletõrjeühingu maja ruumides.

2020. aastal ühines seasaarlastega Abja EHH-teater ja teater kannab nime Viljandi Seasaare Teater.

Teatri nimi “Seasaare” tuleneb praeguse Viljandi Sakala keskuse kohal (endise Viljandi kultuurimaja) asunud Seasaare kõrtsist, mille katusekambris asutati 1920. aastal praegune Viljandi teater Ugala.

Trupi esimeseks lavastuseks sai Aivar Trallmani kirjutatud ja Margus Vaheri lavastatud “Kui onu tegi teatri”, mis oli pühendatud Ugala teatri 90. aastapäevale.

Algselt ainult ühe projekti tarbeks kokku kutsutud trupp jäi aga kestma, teatri pealavastajaks sai Ugala näitleja Margus Vaher, kelle käe all valmis ühtekokku 12 lavastust. Hiljem on teatris külalistena lavastanud Siim Maaten, Karl Sakrits, Ain Saviauk, Janno Puusepp ja Leila Säälik.

Teater annab ühel hooajal kokku 20–30 etendust, esietendub kuni 3 uuslavastust.

Lisaks Eestis antud etendustele on esinetud ka välismaal: Stockholmis, Londonis, Stuttgardis ja USA-s Los Angeleses ESTO-päevadel.

Viljandi Seasaare Teater on Eesti Harrastusteatrite Liidu liige.

Info:

+372 50 90 408

E-post

Veebiaadress

Väike-Turu 3, Viljandi

Veel teatreid

 • Tallinna Linnateater (58)

  Kui Tallinna Linnateater, algse nimega Eesti Riiklik Noorsooteater 1965. aastal loodi, valiti avalavastuseks kõneka pealkirjaga näitemäng „Otsustage meie üle, inimesed!“. ... loe edasi »
 • Tammsaare Teater (77)

  Tammsaare Teater on üks väiketeater Tallinnas, millest mõned inimesed pole kuulnud, aga teadjamad teatrikülastajad on ja nii mitmedki on meie ... loe edasi »
 • Eesti Draamateater (103)

  Draamateater kasvas välja koolist. Aastal 1920 alustas tegevust Eesti esimene teatrikool, Paul Sepa erastuudio. Selle baasil tekkinud Draamastuudio esimese lennu ... loe edasi »
 • Eesti Noorsooteater (72)

  Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis kujundab noore inimese kultuuriruumi, avardab tema tajusid, peegeldab tema maailmatunnetust, aitab tundma õppida ... loe edasi »
 • Ugala Teater (104)

  Ugala teater on üks Eesti vanemaid kutselisi draamateatreid, mis loodi 1920. aastal. Ugala mängukava pakub eriilmelist repertuaari alates lastelugudest ja ... loe edasi »
 • Fine5 Tantsuteater (31)

  Eesti kaasaegse tantsu üks järjepidevamaid sõltumatu tantsu tegutseb aastast 1992, kui viis tantsijat Anu Ruusmaa, Katrin Laur, Tiina Ollesk, Oleg ... loe edasi »

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.