Vali esietenduse aeg:

Kokku leitud: 48
Draama, Eesti dramaturgia, Maailma dramaturgiaTallinna Linnateater | Esietendus: 30.03.2023 (Salme Kultuuri­keskuse väike lava)

„Ülestähendusi põranda alt“ põhineb Fjodor Dostojevski 1864. aastal kirjutatud jutustusel, mille ühtaegu üle- ja alaväärsuse tunde käes heitlev peategelane kujutab endast pigem antikangelast kui kangelast, esitades oma mina-vormis paberile pandud ülestunnistustega väljakutse ühiskonnas juurdunud arusaamale ... loe edasi »

0
Komöödia, Maailma dramaturgiaTheatrum | Esietendus: 30.03.2023 (Theatrumi saal)

Riigis valitseb täielik kõlbelise laostumise atmosfäär. Üha enam võtab võimust hingesid hävitav lõbujanu, suguline kõlvatus ja prostitutsioon. Pahelisus, mis toob kaasa vaimupimeduse. Hertsog Vincencio, tundliku süümega ja vastutustundliku valitsejana tahab seda hukatuslikku olukorda ravida, ohjeldada. ... loe edasi »

0

Tallinna karud (2023)

muusikalavastus peredele

Eesti dramaturgia, Maailma dramaturgia | 2h (1 vaheaeg)Piip ja Tuut Teater | Esietendus: 31.03.2023 (KUMU auditoorium)

Lauris Gundarsi libretol ja Siim Aimla heli- ja sõnaloomingul põhinev lavastus „Tallinna Karud“ räägib loo karuperest, kes on sunnitud oma kodust loobuma, kui linn taas laieneb seda ümbritseva metsa arvelt. Nurka aetud loomad käituvad ettearvamatult ... loe edasi »

0

Noor Frankenstein (2023)

Muusikaline komöödia

Komöödia, Maailma dramaturgia | 3h (1 vaheaeg)Viimsi Muusikaliteater | Esietendus: 31.03.2023 (Viimsi Huvikeskus)

“Noor Frankenstein” on segu Mel Brooksi pöörasest komöödiast Mary Shelley klassikalise õudusloo ainetel. Peale surma pärandab "hull teadlane" Victor Frankenstein kogu oma maise vara lapselaps Frederickile, kes aga oma perekonna kurikuulsast minevikust midagi kuulda ei ... loe edasi »

0
Draama, Eesti dramaturgiaTeater Nuutrum | Esietendus: 1.04.2023 (Tallinna Vaba Lava)

Anna on elanud 20. sajandi alguse Euroopas seikluslikku ning vabameelset elu ja naaseb nüüd kodusesse ja unisesse Pärnusse. Samal ajal kui Anna on võõrsil nakatunud revolutsioonipisikuga ning soovib pühenduda maailma parandamisele, tunduvad tema Pärnus elavad ... loe edasi »

0
Eesti dramaturgia, KomöödiaVanemuine | Esietendus: 1.04.2023 (Suur saal)

MATILDE: Aga kui „Pisuhänna“ kuulsus kord kahvatama lööb – kas võiksid Sandrit tulevikuski – nii kälimehe poolest – mõne uue romaaniga aidata? PIIBELEHT: Hää meelega, kui mul mõni töö sule all jälle nõnda kujuneb, et ... loe edasi »

0
Eesti dramaturgiaEndla Teater | Esietendus: 1.04.2023 (Endla Teatri Küün)

Tahaks suve juba. Ma ei jõua ära oodata. Soojad ilmad, päike, paljajalu kõndimine liivas, paljajalu kõndimine murul, paljajalu kõndimine... Hommikud on valged, õhtud on valged. Mängin Pärnu rannas võrku või võtan lihtsalt päikest. Mul on aega ... loe edasi »

0
Maailma dramaturgia, Romantiline komöödiaUgala Teater | Esietendus: 6.04.2023 (Suur saal)

Kallim, kus sa ringi ajad? Minu armastust sa vajad, sulle laulan, nii kuis peab. Ära kuskile nüüd mine, kohe tuleb kohtamine, seda igaüks ju teab. Armastada tuleb praegu, ootamata teisi aegu, tulevikku me ei tea. ... loe edasi »

0
Eesti dramaturgiaTallinna Linnateater | Esietendus: 6.04.2023 (Salme Kultuurikeskuse suur lava)

Renate Keerd on tänaseks Eesti teatrimaastikul kakskümmend aastat tegutsenud lavastaja-koreograaf-etenduskunstnik, kelle tööd on pälvinud tunnustust füüsilis-visuaalse teatripildi loomise, isikupära ning vaimuka ja tundliku kunstikeele eest ning neid on esitatud arvukatel rahvusvahelistel teatri- ja tantsufestivalidel nii ... loe edasi »

0
Maailma dramaturgia, Triller | 2h 30min (1 vaheaeg)Kellerteater | Esietendus: 8.04.2023 (Kellerteater)

John Fowles'i Liblikapüüdja on meisterlikult kirjutatud tume põnevik, mis paotab ust inimhinge väga hämaratesse tagatubadesse. Kuidas armastus muutub vägivallaks, imetlus omamisinstinktiks? Kust võtab inimene julguse otsustada teise elu ja vabaduse üle? Mis hetkedel on võimalik veel ... loe edasi »

0
Eesti dramaturgia, LasteleTeatribuss | Esietendus: 12.04.2023 (Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu)

Mait on täitsa tavaline väike poiss, kellele meeldib joosta ja mängida, kogemata pahandusi teha ja meelega rõõmus olla. Kui Mait on vanaema juures maal, on tema mängukaaslaseks enamasti koer nimega Peni. Peni on targem kui ... loe edasi »

0
Fantaasia, Maailma dramaturgia | 1h 45min (vaheaegadeta)TÜ Viljandi kultuuriakadeemia | Esietendus: 12.04.2023 (Eesti Rahva Muuseumi teatrisaal)

Tõnis Veelmaa ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide 15. lend tuleb sel kevadel välja uue füüsilise teatri fantaasialavastusega “Sinilind”. Lavastus toetub Belgia näitekirjaniku, Nobeli preemia laureaadi Maurice Maeterlincki samanimelisele näidendile "Sinilind" ("L'Oiseau bleu", 1908), mille teemad õnne ... loe edasi »

0

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.