Vali esietenduse aeg:

Grünbergi sinine (2021)

Komöödia kahes vaatuses

?/10
Ootame
Eesti dramaturgia, KomöödiaTeatribuss | Esietendus: 16.09.2021 (ERMi teatrisaal)

Kaks naist ja kaks meest – täitumata unistused ja pealetükkiv rutiin. Maarika tahab vabaneda liigsest kehakaalust ja leida töökoht, mida ei peaks häbenema. Liisu tahab, et teda tõsiselt võetaks. Tiit tahab, et teda imetleksid kogu ... loe edasi »

Suveöö unenägu (2021)

Hooaja avalavastus

Suveöö unenägu” on kahtlemata Shakespeare’i üks fantaasiarikkamaid ja salapärasemaid näidendeid, mis kaunis poeetilises ja sümbolite keeles pakub rohkeid mänguvõimalusi ning avab inimese vaimu ja hinge sügavusi. Shakespeare kõneleb unenäo ja ärkvelolu saladusest, armastuse paljudest palgejoontest, tema ... loe edasi »

Terror (2021)

Terrorismi-teemaline kohtudraama

Draama, Maailma dramaturgia | 2h 45min (1 vaheaeg)Vanemuine | Esietendus: 18.09.2021 (Sadamateater)

Lennul number LH 2047 Berliin-München on 164 reisijat. Lennuk kaaperdatakse ning terrorist nõuab, et õhulaev maanduks jalgpalliväljakule, kus parasjagu käib 70 000 fänni silme all oluline matš Saksamaa ja Inglismaa vahel. Major Lars Koch, Saksa ... loe edasi »

Midagi ikka (2021)

Stand-up komöödia

Eesti dramaturgia, Komöödia | 1h 30min (vaheaegadeta)Lavahunt | Esietendus: 22.09.2021 (Paide Muusika- ja Teatrimaja)

Kait Kall ja Priit Pius on ühendanud jõud, et anda üks korralik naerulihaste trenn. Eesmärk on lihtne, ent samas keeruline, sest tihtipeale on elus olukordi, kui keegi naerab südamest ning teine mõtleb kõrval, et kui ... loe edasi »

Draama, Eesti dramaturgia | 2h 30min (1 vaheaeg)Piibe Teater | Esietendus: 22.09.2021 (Voose Päikesekodu)

Ajastudraama „Palusalu“ jutustab kahekordsest olümpiavõitjast Kristjan Palusalust. Lugu on võimu ja vaimu suhetest, keskendudes Palusalu elule peale II Maailmasõda, kui ta jäi võimu hammasrataste vahele ja pidi veetma poolteist aastat vanglas. Ometi ei saadetud teda ... loe edasi »

Ninasarvik (2021)

Naer minevikust, küsimus tulevikust

Maailma dramaturgia, NoorteleEesti Noorsooteater | Esietendus: 26.09.2021 (Ferdinandi saal)

Ühel kaugel maal, üldse mitte siin, hästi ammu, üldse mitte praegu, juhtus üks üksikjuhtum. Seda täiesti ootamatut ning täiesti arusaamatut linnarahva kokkusaamist ühe paksunahalisega ilmestas ohe. Kuidas ometi sai ta sinna, kus ta olema ei ... loe edasi »

Oidipus. Antigone (2021)

Meloodiline tragöödia Sophoklese ainetel

Eesti dramaturgia, Maailma dramaturgia, TragöödiaVAT Teater | Esietendus: 27.09.2021 (Sakala 3 black box)

Kui keegi on loodud valitsema, on see Oidipus. Kui keegi on loodud armastama, on see Antigone. Kui miski on ette määratud, on see Saatus. Kui rääkida, siis ausalt – läbi valu, ilu ja liikumise. Tanel Saare ... loe edasi »

Eesti dramaturgiaMiksteater | Esietendus: 28.09.2021 (Kaja kultuurikeskus)

Dirigent ja helilooja Maestro ning tema teener valmistuvad õhtuseks kontserdiks. Sel õhtul ei lähe aga kõik nii nagu tavaliselt. Lisaks muudele sekeldustele käivad Maestrol aeg-ajalt tohutud peavaluhood. Need on nii piinavad, et viivad ta justkui ... loe edasi »

Inspektor tuleb (2021)

Pingeline õhtu ühe töösturi perekonnas

Maailma dramaturgiaVanemuine | Esietendus: 28.09.2021 (Väike maja)

Euroopa on peale eelviimast sajandivahetust jõudnud oma kuldaega. Teadus ja tehnika elavad üle tormilisi arenguid. Inimene võib lennata õhus ja sõita ümber maailma. Kunstis, muusikas ja kirjanduses valmivad uued meistritööd. Inimsuhetes valitseb harmoonia ja kõigil ... loe edasi »

Must lind (2021)

Draama "Blackbird"

Draama, Maailma dramaturgiaEndla Teater | Esietendus: 1.10.2021 (Endla Teatri Küün)

Armetu puhkeruum. Kaks inimest. Hilises keskeas mees ja kolmekümnele lähenev naine. Ühe nimi on Ray. Teise nimi Una. Nende viimasest kohtumisest on möödas 15 aastat. Ületamatu probleem. Kardetud taaskohtumisel saab minevikust olevik ning teineteise pilgu läbi kogetakse olnut uuesti – kahe radikaalselt ... loe edasi »