Vali esietenduse aeg:

1984 (2021)

Tulevikudüstoopia

Draama, Maailma dramaturgiaVanemuine | Esietendus: 26.06.2021 (Kammivabriku sündmuskeskuse)

Loo sündmused leiavad aset tulevikuühiskonnas, totalitaarses riigis nimega Okeaania, kus valitseb Suure Venna kultus, iseseisev mõtlemine on keelatud ning inimesi kontrollitakse ja jälitatakse igal võimalikul moel. Ajalugu on ümber kirjutatud ja olevik salastatud, Armastuse-, Külluse-, ... loe edasi »

Neli rüütlit (2021)

Põnevuslugu

Maailma dramaturgia, PõnevikUgala Teater | Esietendus: 1.07.2021 (Väike saal kahe tribüüniga)

Rahvas leiab, et me oleme tapnud Jumala asemiku maa peal. Kas sa ikka mõistad, et see on kõige halvem karjäärikäik läbi aegade!? - Hugh de Morville 1170. aasta esimese jõulupüha õhtul lahkusid neli rüütlit Inglise kuninga Henry ... loe edasi »

Eesti dramaturgia, Komöödia | 2h 20min (1 vaheaeg)Pootsi veinimõis | Esietendus: 8.07.2021 (Pootsi veinimõis)

ERAMAA on hingeminev komöödia neljast inimesest, kes kogunevad igal aastal ISA (Andrus Vaarik) juurde sauna sünnipäeva pidama. Reeglid on lihtsad: ISA kütab sauna ja hoolitseb sakuska ning joogipoolise eest, sõbrad hoolitsevad naeru, nalja ja laulu ... loe edasi »

Eesti dramaturgiaSKENE Katus Kunstile | Esietendus: 8.07.2021 (Kärdla sadamas asuv Yachts-Service elling)

Kas suvi jääb Eestis ära või mitte, selles on küsimus... Hiiumaal loodetavasti ei jää ning juulikuus naerutab näitleja Margus Tabor oma sõjaväelugudega publikut Kärdla sadamas asuvas Yachts-Service ellingus, kus ootab kunstnik Kristjan Suitsu kujundatud ainukordne ... loe edasi »

Kasuema (2021)

Muusikaline koguperelavastus

Eesti dramaturgiaEmajõe Suveteater | Esietendus: 9.07.2021 (Staadioni tänav 48, Tartu)

„Kasuemas” kohtume taas juba „Kadrist” tuttavate tegelastega. Uus elukorraldus viib Kadri internaatkooli ja seal leiab ta omalaadse perekonna: üheskoos elades lihvitakse vastastikku iseloomude teravaid nurki, õpitakse hindama nõudlikku sõprust, ära tundma tühisust ning avastama sisemisi ... loe edasi »

Eesti dramaturgia, Fantaasia, Müsteerium | 2h (1 vaheaeg)Ajateater | Esietendus: 14.07.2021 (Ohtu mõisa tallihoone)

Vastamata armastus või armastuse puudumine, muremõtted homse pärast, rahahäda ja kohustused... Kõlab peaaegu tänapäevaselt. Aga kui kõigi nende murede lahendamiseks kasutada pisut nõidust, pisut sõnu ja esivanemate teadmisi, siis võib juhtuma hakata kummalisi asju... Indrek Hargla näitemäng ... loe edasi »

Draama, Maailma dramaturgia | 2h 50min (1 vaheaeg)SKENE Katus Kunstile | Esietendus: 15.07.2021 (Jaanihanso Siidrivabrik)

Äratuntav lugu ühisest elust. Kõik, nagu ikka – tülid, leppimised, lapsed, vanemad, lõputud kohustused, kompromissid ja kaks mõistlikku inimest, kes tahavad kõige selle keskel õnnelikud olla. Kas on võimalik suhtesse sisse planeerida vabadus ja spontaansus? ... loe edasi »

Vanaema õunapuu otsas (2021)

Muusikaline koguperelavastus

Eesti dramaturgia, Kogu perele, Maailma dramaturgiaTeatribuss | Esietendus: 17.07.2021 (Teatri Kodu sisehoov)

Seiklus kahes osas, suutäie laulu, näputäie muusika ja mänguga. Andreas on kurb, et ta vanaema juba surnud on. Talle tundub, et see on ebaõiglane. Kuid ühel kenal päeval otsustab vanaema Andreasele külla tulla. Poisi ja vanaema ... loe edasi »

Ujuja (2021)

Sissevaate dopinguteemasse

Komöödia, Maailma dramaturgiaSKENE Katus Kunstile | Esietendus: 18.07.2021 (Sakala 3 teatrimaja)

Näidend "Ujuja" annab huvitava ja väga inimliku sissevaate dopinguteemasse – kuidas see mõjutab eri osapooli nii spordis kui elus, puudutades kõigile mõistetavaid elulisi tahke, mida ajaleheveergudel tavaliselt ei näe. "kui ma võidan, siis võidad sina ka, ja kui ... loe edasi »

Godot’d uutõn (2021)

20. sajandi olulisim ingliskeelne draama võru keeles

Draama, Klassika, Maailma dramaturgia | 2h 30min (1 vaheaeg)Müüdud Naer | Esietendus: 23.07.2021 (Tamme talu küün Võrumaal Navi külas)

Kusagil, keset eimidagit ootavad kaks hulgust müstilise hr Godot saabumist. Nagu eile, nii ka täna ja homme. Videvik saabub ja midagi ei juhtu. Või juhtub? VLADIMIR: Läämi är. ESTRAGON: Läämi. (nad ei liigu paigast) Samuel Becketti legendaarne ja 20. ... loe edasi »

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.