Vali esietenduse aeg:

Kuningal on külm (2021)

Koomiline muinasjutt, melodramaatiline tragifarss kahes vaatuses.

?/10
Ootame
Eesti dramaturgia, Klassika | 2h 45min (1 vaheaeg)LendTeater | Esietendus: 18.06.2021 (Elva Suvelava)

Tammsaare "Kuningal on külm" on koomiline muinasjutt, melodramaatiline tragifarss auahnusest, võimuihast, ideaalide vahetamisest, usuleigusest, usuhullusest, tuuletallamisest, inertsist, üksindusest, rahulolematusest, surmaootusest, elujanust, kahes vaatuses ja värskes õhus. LendTeatri vabaõhulavastuse etendused toimuvad Elvas Suvelaval (Tartu mnt 3 õuealal).

?/10
Ootame
Draama, Eesti dramaturgia | 1h (vaheaegadeta)Must JaAm, Viljandi Seasaare Teater | Esietendus: 18.06.2021 (Viljandi Seasaare Teater)

Me elame raamide maailmas. Raamide, mille me ise oleme enda jaoks loonud. Elu kipub aga raamid pahupidi keerama, teist värvi värvima või hoopiski ära lõhkuma. Kas ja kui palju oleme valmis tooma ohvreid, et säilitada inimlikkust? Kuidas ... loe edasi »

Põrgupõhja uus Wanapagan (2021)

Ajalikust pimedusest igaviku valguses

?/10
Ootame
Eesti dramaturgia, KlassikaEndla Teater | Esietendus: 17.06.2021 (Fortumi katlamaja)

Kui inimene tuleb maa peale, hakkab ta õnne otsima. Nii on see kõikides vanades lugudes, muinasjuttudes ja moodsates romaanideski. Inimene ise arvab, et mida rohkem õnne, seda lähemal õndsusele. Õnn on maine, tekitab kõhus sooja tunde ja tirib suu kõrvuni. ... loe edasi »

Ja kui nad surnud ei ole… (2021)

Märt Treieri debüütnäidend

?/10
Ootame
Eesti dramaturgia, Tragöödia | 1h 45min (vaheaegadeta)Tähetund | Esietendus: 12.06.2021 (Jõgeva kultuurikeskus)

Näidendi autor, raadioajakiranik Märt Treier ütleb ise nii: "Hobihelilooja Aaro otsib oma hingehädades valguskiirt, kuni ohjad haarab üks erakordselt šikk härra, kelle päritolu koorub pisitasa. Tragöödia jalutab käsikäes groteskiga, sest nii tõsistest teemadest ei saagi ... loe edasi »

?/10
Ootame
Draama, Maailma dramaturgia | 1h 45min (vaheaegadeta)Üks Kuubis | Esietendus: 11.06.2021 (Hüüru mõisa saal)

Kui tuba Pariisi eliitrajoonis renditakse välja naeruväärse summa eest ning eelmised kaheksa üürnikku on salapärastel põhjustel kadunud, peaks kõik näima piisavalt kahtlane, kuid noor kunstiõpetaja Saturine vajab kiiresti elukohta ja otsustab neid fakte ignoreerida. Villa ... loe edasi »

Eesti dramaturgiaEesti Draamateater | Esietendus: 11.06.2021 (Viinistu Kunstimuuseumi Katlamaja)

Lauluridu „Mõisad põlevad, saksad surevad, mets ja maa saavad meitele“ teavad kõik, aga rahvasuust on üles kirjutatud ka pisut teistsugune ja mitmetähenduslikum  variant – „Mõisad põlevad, saksad surevad, talupojad tantsivad prillid ees“. Ühest küljest kirjeldab see ... loe edasi »

Mäletan / Ei mäleta (2021)

Ringkäik lähimälu hämaruses

?/10
Ootame
Eesti dramaturgia | 1h 30min (vaheaegadeta)Kanuti Gildi SAAL | Esietendus: 5.06.2021 (Tõnismägi 16, Tallinn)

Inimesed elavad ja kuuldavasti salvestub iga päev kuskile triljon megabaiti uut informatsiooni. Võib-olla just uue informatsiooni ülekülluse tõttu tundub lähiminevik üha udusem. Kas sa mäletad, mida sa tegid kolm kuud tagasi? Aga kolm aastat? Aga ... loe edasi »

Teises toas (2021)

Tõestisündinud lood sellest, kuidas kõige lähedasemad kõige rohkem haiget teevad

?/10
Ootame
Draama, Eesti dramaturgia, NoorteleEesti Noorsooteater | Esietendus: 5.06.2021 (Ovaal- ja proovisaal)

Dokumentaallavastus „Teises toas” jutustab lugusid sellest, kuidas inimesed, kes on sulle kõige kallimad kogu maailmas, teevad sulle kõige rohkem haiget. Need lood algavad sellest, kuidas ema sulle halva hinde pärast rihma andis, ja lõppevad seal, ... loe edasi »

?/10
Ootame
Draama, Maailma dramaturgiaVaba Lava | Esietendus: 31.05.2021 (Tallinna teatrikeskus)

Vaba Lava toob kevadel Eestisse Valgevene revolutsiooni traagilised sündmused, mida tuleb lavastama maailmas poliitiliste näidentitega kuulsust kogunud Valgevene Vaba Teatri asutaja Nikolai Halezin. 15 aastat tagasi loodud, poliitilistelt põhjustel praegu Londonis asuva Halezini teater (Belarus Free ... loe edasi »

Kui rohkem pole öelda ega anda (2021)

Kristel Leesmendi "Tund aega, et hinge minna" ainetel

?/10
Ootame
Draama, Eesti dramaturgia | 45min (vaheaegadeta)Viljandi Seasaare Teater | Esietendus: 29.05.2021 (Viljandi Seasaare Teater)

Mõnikord on elus nii, et kõige oodatum on kõige raskem. Kohtumine minevikuga, et teha rahu olevikuga ja astuda kergema sammuga tuleviku poole. Eesmärk on ju üllas, mis siin siis keerulist on? Või siiski... See on lugu, ... loe edasi »

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.