Mida toob 2023. aasta teatrisuvi? Nimekiri esmakordselt etenduvatest ning taas publiku ette jõuavatest lavastustest.


Vali esietenduse aeg:

Seotud lavastused:

Kokku leitud: 60

Hulkur Rasmus (2023)

Elava muusikaga suvetükk

Maailma dramaturgiaJWSibul | Esietendus: 12.07.2023 (Koorküla mõisa park)

Valgamaal, Tõrva vallas, Koorküla mõisa pargis tuuakse vaatajate ette aegumatu lastekirjanduse klassika, Astrid Lindgreni "Hulkur Rasmus", mille meeskonnas saavad kokku professionaalsed teatritegijad ning kohaliku kogukonna esindajad. Oluline roll etenduses on lastel. Osalevad noored Valga Kultuuri-ja ... loe edasi »

1
Komöödia, Maailma dramaturgiaKomöödiateater | Esietendus: 3.07.2023 (Padise Kalju lava)

Eestlane kannatab lõputult valu ja vaeva, enne kui viimases hädas arsti juurde läheb. Aga siis on asi juba nii hull, et tema suust kostab karjatus: "Doktor, appi, ma enam ei suuda!". Ja arst mõtleb endamisi: "Kus ... loe edasi »

0
Eesti dramaturgia, Komöödia | 3h 05min (1 vaheaeg)Arena | Esietendus: 28.07.2023 (Iisaku Lauluväljak)

Muusikaline komöödia Vanemuise näitleja Helend Peebu näitlejatee esimestest sammudest kuni tema igihalja hiti "Kõik roosid ma kingiksin sulle..." laulmiseni hulludel aegadel Vanemuise Teatris. Näitleja Helend Peep rõõmustas pea terve sajandi teatripublikut oma laulude ja rollidega. Pärit ... loe edasi »

0
Komöödia, Maailma dramaturgiaSundown Entertainment | Esietendus: 30.06.2023 (Teeristi Villa teatrigaraaž)

Abielupaar Alice ja Paul on kutsunud õhtusöögile oma parimad sõbrad Laurence'i ja Micheli. Alice, kes nägi Micheli suudlemas võõrast naist, on nüüd dilemma ees. Kas öelda oma sõbrannale tõtt? Paul püüab igati veenda oma naist ... loe edasi »

0
Eesti dramaturgiaSõltumatu Tantsu Lava | Esietendus: 25.08.2023 (Sõltumatu Tantsu Lava)

Lavastus “PAUS ISTU MINE” on fragment ajast, mis on varastatud argipäeva kiirest kulgemisest ning asetatud suurendusklaasi alla sooviga jõuda pausini, seisakuni. Lavastus uurib pingestatud pausi läbi kummalisuse ja ülevuse tunde. Kogedes midagi tuttavlikku kummalise nihkega ... loe edasi »

0
Draama, Eesti dramaturgiaPärnu Muuseum | Esietendus: 9.08.2023 (Koidula muuseumi aed)

Ühel koidueelsel tunnil, mil Lollal und ei tule, algab nukker ja lõbus mäng: Lolla (Lydia Koidula noorepõlve hüüdnimi) on hakanud kahtlustama, et tema näidendid ei kõneta tänapäeva vaatajat. Lolla tunneb, et ta pole enam moes. Ta ... loe edasi »

0

Kohver (2023)

Kas kogu oma senist elu on võimalik kaasa pakkida ühte kohvrisse?

Eesti dramaturgia | 1h 45min (vaheaegadeta)Kinoteater | Esietendus: 4.08.2023 (Sõmera Klubi Saaremaal)

Põgenemisel on nurgas, laua peal, käe otsas, rongi või laeva peal ning siis taas käe otsas, laua peal ja viimaks nurgas üks ese, mis võtab kokku kogu põgenemise – kohver. Mis on see, mida me sinna ... loe edasi »

0

Läbi linna: Ülejõe (2023)

Kaleidoskoopiline rännaklavastus

?/110
Ootame0
Läbi linna: Ülejõe Endine Tartu Pärmivabrik (alguspunkt) 1970-01-01
0
Eesti dramaturgia | 1h 30min (vaheaegadeta)ProTheMus | Esietendus: 1.06.2023 (Endine Tartu Pärmivabrik (alguspunkt))

LÄBI LINNA lavastused on jõudnud oma rännakute keskpunkti. Kaks Tartu linnaosa on saanud omanimelise lavastuse, kaks veel tulekul. Alustasime Karlovast, suundusime Supilinna, viimasena avastame Annelinna, aga veel enne – ületame Ülejõe! Selle aasta otsingud Ülejõel on ... loe edasi »

0
Maailma dramaturgia | 1h 30min (vaheaegadeta)Nargenfestival, Viimsi Artium, Tallinna Filharmoonia | Esietendus: 20.07.2023 (Viimsi Artium)

Milline on dissidendi saatus? Mida teeb režiim teisitimõtlejaga, keda pole võimalik murda ega vaigistada, inimesega, kes on orkestreeritud ühiskonna jaoks nagu läbitungiv dissonantne heli. Poliitvang pannakse ühes Venemaa vaimuhaiglas kongi jagama hullumeelse trianglimängijaga, kes kujutab ette, ... loe edasi »

0
?/110
Ootame0
Väljak Paide keskväljak 1970-01-01
0
Eesti dramaturgia | 2h 30min (vaheaegadeta)Paide Teater | Esietendus: 2.06.2023 (Paide keskväljak)

Trafalgari väljak on kell 4 hommikul inimestest hüljatud, aga aastal 1913 võitlesid seal sufražetid enda õiguste eest. Tiananmeni lagedal platsil tegi sama keegi, kelle nime me mitte kunagi ei kuule. Kui Tšehhi Vabariik võitis Nõukogude ... loe edasi »

1
Draama, Komöödia, Maailma dramaturgia | 2h (1 vaheaeg)Tartu Linnateater | Esietendus: 8.06.2023 (Laulupeomuuseum)

Psühhoterapeut nimega Ingel on autistlikku poega kasvatav üksikema. Ühel päeval satub tema vastuvõtule eriti tähtis patsient, kes nõuab oma väga pikalt kestnud probleemide lahendamist üheainsa seansiga. See Iisraeli näitekirjaniku Anat Gov'i teosel põhinev lavastus pakub ... loe edasi »

1
Eesti dramaturgia | 2h 30min (1 vaheaeg)Leevaku kogukond | Esietendus: 27.07.2023 (Leevaku külaplats)

Leevaku kullakaevur on muusikaline suvelavastus, kus põimuvad ajaloosündmused Leevaku kandi külakogukonna eluga. Piret Saul-Gorodilovi poolt kirjutatud ja Marko Mäesaare poolt dramatiseeritud kohalikul pärimusel ja isikutel põhinev lugub viib vaataja tänapäevast 1920- ndate aastate Leevaku külaellu. ... loe edasi »

1

Tere tulemast!

Eesti Lavastuste Andmebaas
ootab Sind oma teatrielamusi jagama.